Балтійське життя (ВІДЕО)

Зазвичай саме травень розпочинає період максимальної активності у ралійному світі – особливо у Північній, Центральній і Східній Європі. Наочним прикладом стали недавні події у регіонах Балтійського моря – десь пару тижнів тому відновилося ралійне життя у Балтії (литовське Rally Cup Visaginas, де стартував український екіпаж Олександра Салюка і Юлії Єфімової), потім у минулі вихідні після тривалих зимово-весняних канікул «перезавантажилися» національні чемпіонати Естонії (Rapla Ralli, третій раунд першості) та Фінляндії (SM Mad-Croc Länsirannikon Ralli, четвертий етап)… На жаль, через повномасштабну війну росії проти України естонський чемпіонат втратив чималу частку інтриги – коли з боротьби за титул на невизначений термін вибув українсько-естонський екіпаж Валерія Горбаня та Сергія Ларенса (Eurolamp WRT), який лідирував після двох зимових раундів. Крім того, частина місцевих фаворитів (Егон Каур, Георг Ліннамяе, Кен Торн) зараз більше зосередилися на своїх програмах в інших національних і міжнародних серіях. Але навіть за таких умов на Rapla Ralli стартувала рекордна кількість учасників – 82 екіпажі (попередній рекорд становив 72 учасники на старті).

Цього року перелік головних претендентів на перемогу в абсолюті був досить коротким – тільки три екіпажі на техніці R5/Rally2 (точніше, Прііта Коіка, Грегора Йєетса та литовського гостя Владаса Юркявічюса). Крім того, у боротьбу цього тріо могли б спробувати втрутитися ще досвідчені Роланд Муракас на Ford Fiesta Proto та Тімму Кирге на Mitsubishi Lancer Evo X… Перебіг подій на трасі повністю підтвердив попередні прогнози – весь подіум захопили головні фаворити на R5/Rally2, які «втиснулися» в інтервал чверть хвилини (Коік від самого старту вийшов на позицію лідера, після чого успішно блокував усі контратаки Йєетса-молодшого і Юркявічюса), плюс до Топ-5 пробилися Кирге з Муракасом, хоча їх відставання від призерів становило від хвилини до півтори. Після цього у загальному заліку відбулися суттєві зміни – на дві перші позиції стрімко злетіли Прііт Коік (перед етапом у Раплі був шостим) та Грегор Йєетс (злетів з п’ятого на друге місце), які набрали відповідно 172 и 157,5 очок. За титул можуть поборотися також Роланд Муракас зі 140 очками (в першу чергу за умови, що найближчим часом повернеться за кермо Ford Fiesta Rally2) і Владас Юркявічюс зі 134 очками, який з двома подіумами вже став одним з найуспішніших литовців у чемпіонаті Естонії (рекорд поки що належить Вітаутасу Швядасу, який здобув два подіуми плюс став п’ятим у першості 2006 року)…

Весна ще не закінчилася, а фінський чемпіонат вже стрімко подолав свій «екватор», коли у минулий уїк-енд відбувся четвертий раунд зі семи запланованих (до речі, наприкінці квітня аналогічної позначки досягла також норвезька першість) – у цьому суттєво допомогла досить оптимальна зима, яка дозволила провести аж по три зимових етапи як у Фінляндії, так і в Норвегії. Поки що розгоряється протистояння чемпіонів останніх років – за титул б’ються Теему Асунмаа (шість титулів у трьох дивізіонах, серед них три у вищій категорії SM1) й Еміль Ліндхольм (торішній чемпіон у заліку SM1, син восьмиразового національного чемпіона Себастьяна Ліндхольма), які поки що разом виграли всі чотири раунди сезону 2022 року. Крім того, до боротьби цієї пари лідерів весь час прагнуть долучитися Мікко Хейккіля (у 2020-2021 роках здобув третю та другу позиції за підсумками сезону) і естонець Егон Каур, який на всіх чотирьох етапах неодмінно фінішував у Топ-5 (двічі на подіумі)… Такий перебіг подій у фінській першості змушує з особливим нетерпінням чекати на наступний раунд (Pohjanmaa SM-Ralli 2022), який повинен відбутися вже у червні – до кого буде прихильна Фортуна?

P.S. Слід зауважити, що загарбницька війна росії проти України часом впливає на ралійне життя навіть у віддалених регіонах. Наприклад, у гравійному чемпіонаті Франції довелося скасувати раунд Rallye Terre du Haut-Var, який був запланований на 25-26 червня. Причина скасування – частина спецділянок прокладена на території місцевого військового полігону (схоже, французи вже почали інтенсивно використовувати цей об’єкт за прямим призначенням, тобто для підготовки військових частин та випробувань бойової техніки).

Rapla Ralli
1. Коік/Тамм (EE, Ford Fiesta Rally2) 59.38,5
2. Йєетс Г./Таніел (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +8,2
3. Юркявічюс/Палюкенас (LT, Skoda Fabia Rally2 evo) +15,1
4. Кирге/Пінтс (EE, Mitsubishi Lancer Evo X) +1.12,0
5. Муракас Р./Адлер (EE, Ford Fiesta Proto) +1.44,2

Чемпіонат Естонії (після трьох етапів)*
1. Коік (EE) – 172
2. Йєетс Г. (EE) – 157,5
3. Муракас (EE) – 140
4. Юркявічюс (LT) – 134
5. Горбань (UA) – 133,5
* – попередні дані

SM Mad-Croc Länsirannikon Ralli
1. Асунмаа/Маннісенмякі (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) 50.09,6
2. Ліндхольм/Хямяляйнен (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +5,9
3. Хейккіля/Ваалері (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +12,4
4. Каур/Сімм (EE, Volkswagen Polo GTI R5) +20,8
5. Сало/Оттман (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) +23,3

Чемпіонат Фінляндії, SM (після чотирьох етапів)
1. Ліндхольм – 79
2. Асунмаа – 69
3. Каур (EE) – 65
4. Хейккіля – 53
5. Рьойхкійо – 44


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Janne Veetõusme, Edgars Leonovs, Taneli Niinimäki (AKK)

19-05-2022 11308
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца