Розрахунок проти швидкості (ВІДЕО)

Перелік дострокових чемпіонських титулів в національних першостях стрімко поповнюється – зараз прийшла черга Швеції, де протягом всього сезону за першу позицію регулярно билися Патрік Флодін (дворазовий віце-чемпіон P-WRC, який в цьому році нарешті запустив повноцінну програму виступів, поки на національному рівні) і Юхан Крістофферссон (дворазовий чемпіон світу з ралі-кросу наполегливо доводить усім, що може вважатися також першокласним ралістом). За наявності такої ударної пари на недавньому East Sweden Rally, передостанньому етапі чемпіонату Швеції, якось не відразу вдалося помітити той факт, що вже вдруге за останній місяць на рідних трасах з’явився Фредрік Олін, онук Фредді Коттулінского, переможця «Дакару»… Олін після декількох років виступів у Великобританії, WRC -2 і ERC на якийсь час зник з ралійної арени – і зараз, схоже, намагається поступово повернутися до великих ралі. Може, у 2020 році реалізує якусь програму?

Події на East Sweden Rally можна легко змалювати однією фразою – «Один раз далеко втекти і потім нікого не підпускати до себе близько». Саме такий сценарій реалізував в минулі вихідні Патрік Флодін – виграв тільки два допи з одинадцяти, але саме завдяки цим переможним спецділянкам зміг майже на два десятки секунд відірватися від Юхана Крістофферссона. Після цього була лише нескінченна гонитва за лідером – Юхан хоч і виграв більш ніж половину допів, взяв п’ять очок на Power Stage, але на фініші все одно відстав від Патріка на 4,4 секунди… А вже на фініші з’ясувалося, що Флодін задіяв режим «джокера» (один раз протягом сезону можна вибрати етап, на якій буде діяти коефіцієнт 1,5), завдяки чому його 25 очок за перемогу перетворилися в 37,5. У підсумку, Патрік Флодін не тільки виграв третій в цьому році етап, але і достроково став чемпіоном Швеції в вищому дивізіоні Trimmat 4WD (він же клас R5)! А Юхан Крістофферссон, попри поразку, все ж продемонстрував самому собі – в ралі він зараз виступає набагато успішніше, ніж в World Touring Car Cup…