Різноманітні сюжети (ВІДЕО)

Минулі вихідні в ралійній Європі не стали періодом затишшя, коли чимало чемпіонатів та серій беруть паузу. Швидше навіть навпаки – кількість новин і подій у перший уїк-енд листопада помітно перевищувала середній рівень… Фінішував багатостраждальний чемпіонат Австрії, який нарешті дотягнув до позначки у п’ять етапів – правда, один із них не приніс очок (через чималу купу проблем організаторам вдалося провести менше ніж 50% дистанції), а інший довелося терміново організовувати на виїзді в Німеччині… Фінальний раунд, Rallye W4, приніс цікавий підсумок – у нового чемпіона Сімона Вагнера все ж знайшовся серйозний суперник! Причому їм виявився не хтось із місцевих фаворитів, а гість зі сторони – молодий угорець Кріштоф Клаус протягом усього ралі завзято «пресував» Вагнера й на фініші випередив його лише на мізерні 2,2 секунди. Але все ж найбільше вразила підсумкова турнірна таблиця чемпіонату Австрії – Сімон Вагнер завоював титул, набравши 103 очка, а у віце-чемпіона (ним став інший гість, німець Домінік Дінкель) лише 34 очки! Напевно, це єдиний в історії ралі випадок, коли національний чемпіон примудрився набрати втричі більше очок, ніж віце-чемпіон!

У бельгійському чемпіонаті недавно відбувся вже сьомий, передостанній раунд – відоме Rallye du Condroz-Huy, яка цього року «розпалося» на дві окремі події. По-перше, на тутешніх трасах знову з’явився Стефан Лефевр, який останнім часом зник з міжнародної арени – француз на Citroen C3 Rally2 миттєфо втрутився в місцеві битви та продемонстрував свою перевагу, завдяки чому став уже триразовим переможцем Rallye du Condroz-Huy. По-друге, зараз у заліку чемпіонату Бельгії триває грандіозна битва всіх трьох претендентів на титул – Адріана Фернемона, Жіслена де Мевіуса та Грегуара Мюнстера, які дружно втиснулися в інтервал 13 очок (на їх рахунку 127, 117 та 114 очок відповідно). Тепер усі чекають на фінальний етап – Spa Rally, яке повинне відбутися 4-5 грудня… При цьому на фініші сезону не обійдеться без карколомних математичних «вправ», оскільки цього року в бельгійській першості діє правило «Шість найкращих результатів із восьми». І у всіх трьох фаворитів саме у Спа може з’явитися той «зайвий», сьомий результативний фініш, який може позбавити деякої кількості очок – у Фернемона «підвисають» 18 очок, у де Мевіуса 14, а у Мюнстера 11…

Хоча ралійний чемпіонат Німеччини завершився ще півтора тижня тому, в останні вихідні жовтня, великий сезон у німецьких ралі фінішував трохи пізніше – 5-6 листопада, коли відбулося Int. ADMV Lausitz Rallye. Попри відносно невисокий статус цього змагання (ралі в Боксберзі є фінальним раундом не надто популярної серії FIA European Rally Trophy), воно традиційно збирає чималу та дійсно різноманітну компанію учасників зі Німеччини, Польщі, Чехії, Норвегії, Латвії, Литви… Цього року всі чекали на чергове протистояння Маттіаса Кале та Андерса Грьондаля, які удвох здобули тут уже дев’ять перемог – п’ять у німця та чотири в норвежця. Однак у цю традиційну сутичку несподівано і стрімко «вламався» чех Ерік Цайс, який виграв 11 допів поспіль і більше ніж на півхвилини відірвався від Кале з Грьондалем! Але на фінальній спецділянці на його Ford Fiesta Rally2 виникла пожежа, ралі довелося терміново зупинити… І перемога миттєво втекла до Маттіаса Кале, який став шестиразовим тріумфатором Int. ADMV Lausitz Rallye. Просто дивно, як у Цайса все руйнується на самому фініші успішних перегонів – спочатку був жорстокий і болісний провал на фінальному СД Barum Czech Rally Zlín (де Цайс на 20 секунд випереджав Яна Копецкого), зараз отримали драму в Німеччині.

2. Грьондаль/Фуглеруд (N, Ford Fiesta Rally2) +1,1
3. Хвіст/Геллер (PL, Hyundai i20 R5) +3.51,2