Рекорди Південної Америки (ВІДЕО)

Якщо в Європі пізніше за всіх фінішували національні чемпіонати Бельгії та Іспанії, які змогли дотягнути аж до першої половини грудня, то у світі на національному рівні в лідери однозначно вийшли країни Південної Америки. Наприклад, фінальний етап аргентинської першості, Rally de Entre Ríos – Concepción del Uruguay, відбувся 11-12 грудня. Втім, для аргентинців це вже давня та звична традиція – вони вже багато років поспіль завершують свій сезон із настанням місцевого літа та часом навіть дотягували до двадцятих чисел грудня… Цікаво, що фінальний етап за всієї своєї передбачуваності в абсолюті (Алехандро Кансіо за кермом Škoda Fabia R5 цього року здобув уже шосту перемогу в дев’яти стартах), все ж таки зуміла потішити інтригою. По-перше, у найбільш популярній категорії Maxi Rally Turbo титул пішов до Херонімо Падільї на VW Polo MRT, який спромігся переграти Ніколаса Діаса (Ford Fiesta MRT) завдяки своїй стабільності – адже на рахунку Херонімо лише три перемоги проти п’яти у Ніколаса. По-друге, фінальний раунд у заліку MRT раптово виграв не надто відомий екіпаж Леандро Бонніна на Citroen DS3 MRT – у нього час від часу бувають такі «спалахи».

Неофіційним переможцем у номінації «Найпізніший фініш національного чемпіонату» готується стати Чилі – тиждень тому там відбувся поки тільки передостанній етап першості, Rally de Casablanca (цього року його провели вже вдруге). І якщо не станеться якогось форс-мажору, то чилійський чемпіонат повинен фінішувати вже наступного року – фінал запланований у Консепсьйоні 7-9 січня. А поки що триває боротьба за титул у вищій категорії RC2 (техніка R5/Rally2 та прототипи R5 Nac), де ситуацію продовжує контролювати чемпіон 2019 року Хорхе Мартінес – недавній етап у Касабланці приніс йому вже третю поспіль перемогу цього року! Але досить незвична система нарахування очок (наприклад, перемога за підсумками дня приносить 10 очок, а за перемогу у всьому ралі екіпаж отримує лише 6 пунктів) далеко не завжди дозволяє йому різко піти у відрив, як це було б у будь-якому іншому чемпіонаті. Зараз Хорхе Мартінес випереджає Еміліо Фернандеса на 17 очок (98 проти 81), однак на фінальному етапі є шанс завоювати до 39 очок – якщо це буде триденне ралі, то воно дозволяє набрати 30 очок (по 10 за кожен виграний день) плюс 6 за перемогу у ралі та 3 на Power Stage.