RallyRACC Catalunya, WRC-2/WRC-3: чергові «каруселі»

Цього року залік WRC-2 підкинув любителям статистики чимало клопотів при підрахунку очок у різних категоріях – у першу чергу через те, що учасники цього чемпіонату могли за бажання виступати тільки в командному заліку, не отримуючи при цьому очок в особистий залік. Наочним прикладом став недавній виступ Миколи Грязіна в Каталонії – він ще два тижні тому в Фінляндії використав всі сім залікових стартів в особистому заліку (і тим самим закрив свій «персональний» сезон у WRC-2), зате може на решті двох етапах чемпіонату світу спокійно боротися за очки для своєї команди Movisport (якраз в Іспанії приніс їй ще 25 очок). Втім, уболівальників на каталонських трасах набагато більше цікавив виступ Мадса Остберга – бо норвежцю необхідно було тільки вигравати цей раунд, щоб зберегти хоч якийсь шанс на захист свого торішнього титулу в WRC-2… Але доля була категорично проти такого перебігу подій і кілька разів «підставила ніжку» Остбергу – два проколи стрімко викинули його за межі Топ-3 і не дозволили норвежцю повернутися на подіум.

І побіжний підрахунок очок на фініші ралі миттєво підтвердив, що Мадс Остберг все ж програв заочну битву з Андреасом Міккельсеном, який досить спокійно пропустив етапи в Фінляндії та Каталонії… При підрахунку за формулою «Шість кращих результатів зі семи» з’ясувалося, що Остберг за підсумками сезону набирає 126 очок, тобто рівно стільки ж, скільки вже є в Міккельсена – однак в Андреаса повна перевага за кількістю перемог на етапах (три проти однієї). Отже, Андреас Міккельсен достроково став чемпіоном WRC-2, а найближчими днями в Угорщині планує забезпечити собі титул в ERC. Правда, фінальний раунд WRC у Монці не стане для нього формальністю – треба ще допомогти Toksport WRT виграти командний залік (тут у битві Toksport WRT і Movisport рахунок 211:202)… Найскладніше було визначити головного героя каталонського раунду – цей статус заслужили всі три призери змагання. Француз Ерік Камійї здобув четверту перемогу в заліках WRC-2 і WRC-3, фін Теему Сунінен у дебюті на Hyundai i20 N Rally2 пробився на подіум і претендує на «бронзу» за підсумками сезону. Але все ж найбільше вразив чеський юніор Ерік Цайс – 22-річний дебютант чемпіонату світу з першої ж спроби фінішував на подіумі (одночасно став одним з «співавторів» поразки Остберга)…

Тим часом у WRC-3 триває чимала плутанина – особливо постарався фін Еміль Ліндхольм, який продовжив боротьбу за «бронзу» за допомогою старого трюку (в Каталонії заявив свою штурманессу Реету Хямяляйнен у ролі пілота, а сам офіційно вважався «штурманом»). Тобто Еміль вже не зможе набирати очки (використав всі сім залікових стартів), зате все одно здатний за будь-якої нагоди відібрати очки як у своїх суперників, так і у претендентів на титул… І в цьому досяг певного успіху – обидва його опоненти в боротьбі за «бронзу» не змогли перехопити ініціативу (Хосе Марія Лопес зійшов через проблеми з двигуном, Кріс Інгрем не потішив своєю швидкістю та фінішував лише четвертим). Почасти від Ліндхольма постраждав і Каєтан Каєтановіч – поляк хоч і спромігся стати новим лідером WRC-3 завдяки своєму другому місцю, але додаткові сім очок у випадку перемоги точно не були б зайвими. Якщо виходити з формату «П’ять кращих етапів зі семи», то Каєтановіч зрівнявся за очками з Йоаном Росселем і випереджає його лише за кількістю других місць – тепер все має вирішитися через місяць у Монці в особистій зустрічі обох претендентів на титул. Крім того, все ще залишається відкритим питання з апеляцією команди Росселя за підсумками скандального етапу в Греції…

RallyRACC Catalunya – Costa Daurada, залік WRC-2
1. Камійї/Вільмо (F, Citroen C3 Rally2) 2:44.01,2
2. Сунинен/Марккула (FIN, Hyundai i20 N Rally2) +20,2
3. Цайс/Жакова (CZ, Ford Fiesta Rally2) +56,1
4. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 Rally2) +1.51,8
5. Джонстон/Кіхьюрені (USA, Citroen C3 Rally2) +5.30,8
6. Ліннамяе/Морган (EE/GB, VW Polo GTI R5) +6.39,1

Залік WRC-2 (після одинадцяти етапів)
1. Міккельсен (F) – 126 (6 стартів)
2. Остберг (N) – 126(135) (7 стартів)
3. Буласія (BOL) – 104 (6 стартів)
4. Сунінен (FIN) – 93 (6 стартів)
5. Хуттунен (FIN) – 78 (6 стартів)
6. Грязін (RUS) – 77 (7 стартів)

RallyRACC Catalunya – Costa Daurada, залік WRC-3
1. Хямяляйнен/Ліндхольм (FIN, Skoda Fabia Rally2 evo) 2:44.31,9
2. Каєтановіч/Щепаняк (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +28,5
3. МакЕрлен/Фултон (IRL, Hyundai i20 R5) +2.57,1
4. Інгрем/Уітток (GB, Skoda Fabia Rally2 evo) +3.14,1
5. Кремер А./Кремер Е. (D, Citroen C3 Rally2) +7.50,9
6. Сальдівар/Дель Барріо (PY/E, Skoda Fabia Rally2 evo) +9.04,9

Залік WRC-2 (після одинадцяти етапів)
1. Каєтановіч (PL) – 127(135) (6 стартів)
2. Россель (F) – 127 (6 стартів)
3. Ліндхольм (FIN) – 73 (7 стартів)
4. Інгрем (GB) – 64 (5 стартів)
5. Кьямен (F) – 57 (4 старти)
6. Лопес (E) – 52 (5 стартів)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото WRC.com, Vladislav Maschl

20-10-2021 33342
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца