Rallye de Monte-Carlo, WRC-2: день Гонзи і Теему

Після всіх вчорашніх «подарунків долі» (виліт обох заводських екіпажів M-Sport, француза Еріка Камійї і фіна Теему Сунінена) Яну Копецкі з Skoda Motorsport залишалося тільки дотримуватися одного простого правила – їхати акуратно і в жодному випадку не ризикувати. А який сенс идатися стрімголов в атаку, якщо сьогодні вранці в заліку WRC-2 відрив Гонзи від найближчого суперника (бельгійця Гійома де Мевіуса) становив понад вісім хвилин? Ось тому Копецкі в суботу чесно і старанно нікуди не поспішав – не виграв жодного допа, але цього найчудовішим чином вистачило для того, щоб довести свою перевагу вже до дванадцяти хвилин!

Суперники Яна сьогодні мусили або змиритися з поразкою і вести гонку в своєму темпі, або знову колекціонувати неприємності. Особливо прикрим був сход голландця Кевіна Аббрінга, який зранку вийшов на друге місце, але пошкодив радіатор, «вбив» двигун і остаточно завершив гонку – на Rally2 розраховувати вже не доводитьс … Не пощастило і Еріку Камійї – француз повернувся в гонку за допомогою Rally2, навіть виграв спецділянку, але незабаром зупинився через технічні проблеми. Найуспішнішим в суботу виявився інший представник M-Sport – Теему Сунінен виграв три допа з п’яти, став кращим за підсумками дня, але вчорашні 35 хвилин «баласту» по Rally2 так і не дозволили йому піднятися вище четвертого місця з чотирьох.

Втім, варто було знову придивитися до подій поза заліком WRC-2 (точніше, в класі RC2, де зібралися всі екіпажі на техніці R5) – в черговий раз нагадали про себе юніори з Skoda Motorsport. Правда, «відзначилися» обидва молодіжних екіпажі по-різному… Норвежець Оле Хрістіан Вейбю втратив друге місце в своєму класі після того, як вдень на пристойній швидкості добряче «приклався» до сталевого бар’єру – миттєвий сход. Зате 17-річний Калле Рованперя продовжує активно накопичувати досвід на вищому рівні – фін не раз потрапив в Топ-3 на спецділянках, завдяки чому спокійно тримається другим в заліку RC2 і одинадцятим в абсолюті.

Rallye de Monte-Carlo, залік WRC-2 (после СД13)
1. Копецкі/Дреслер (CZ, Skoda Fabia R5) 3:44.35,3
2. Де Мевіус/Лука (B, Peugeot 208 T16) +12.12,0
3. Шьєссере/Дзанелла (I, Citroen DS3 R5) +17.06,0
4. Сунінен/Марккула (FIN, Ford Fiesta R5) +33.57,9

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Twitter (@skodafabiar5)

27-01-2018 5575
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца