Rallye de Monte-Carlo, СД8: день фінішував

Ралі в Монте-Карло вже другий день поспіль «гуляє хвилями» – спалахи активності і велика кількість подій постійно чергуються з періодами затишшя. Найбільш наочним прикладом цього стала вчорашня нічна секція – перша спецділянка перетворилася на невеличкий «кошмарик» з купою неприємностей, після чого другий доп відкатали майже без проблем. Сьогодні було приблизно те ж саме – два-три яскравих епізоди (найкраще запам’яталися прикрий схід Андреаса Міккельсена вранці і пригода Себастьяна Ож’є на передостанньому СД п’ятниці), після чого настає відносний спокій… Все приблизно як на березі моря під час шторму – хвилею зазвичай накриває всіх, але комусь вдається втриматися на лінії прибою, а кого-то і затягне на глибину.

Зміни лідера так і не відбулося – Себастьян Ож’є (M-Sport Ford WRT) після свого недавнього «піруета» з приземленням в канаву хоч і скинув темп, але другий день поспіль завершує на першій позиції. Тим часом Отт Тянак (Toyota GAZOO Racing), здається, намагається не відволікатися на думки на кшталт «Як би скоріше наздогнати і випередити Ожье?!», а методично скорочує своє відставання – за підсумками п’ятниці француза і естонця поділяють тільки 14,9 секунди. Не так вже й мало для Отта (все ж доводиться боротися не аби з ким, а з п’ятиразовим чемпіоном світу і п’ятиразовим переможцем Rallye de Monte-Carlo), але не так вже й багато для Себастьяна (як довели сьогоднішні події, досить просто гарненько «закрутитися» десь в повороті, щоб відразу розгубити більшу частину своєї переваги)… Тому позиція у цієї пари лідерів поки що близька до нічийної.

Крім битви за лідерство, намітилися ще дві «гарячі зони» в Топ-10. По-перше, в боротьбі за третє місце Дані Сордо (Hyundai Motorsport) поки виграє у своїх переслідувачів з Toyota GAZOO Racing – Ярі-Матті Латвала і Есапекка Лаппі не тільки відстають на десять секунд від іспанця, але і вплуталися в дуель між собою (обох фінів поділяють лише 0,2 секунди). По-друге, Тьєррі Ньовілль (Hyundai Motorsport) майже наздогнав Елфіна Еванса (M-Sport Ford WRT) і відстає від нього приблизно на дві з половиною секунди. Олночасно ця пара опонентів активно скорочує своє відставання від сьомого місця – Бріан Буфф’є випереджає їх приблизно на півхвилини. Це дійсно небагато – адже сьогодні вранці француз випереджав Елфіна з Тьєррі майже на дві з половиною хвилини. Так що легкої прогулянки завтра не передбачається – воювати будуть на всіх рівнях!

Становище після СД8
1. Ож’є/Інграссія (F, Ford Fiesta WRC’17) 2:07.15,4
2. Тянак/Ярвеойа (EE, Toyota Yaris WRC) +14,9
3. Сордо/Дель Барріо (E, Hyundai 20 Coupe WRC) +59,7
4. Лаппі/Ферм (FIN, Toyota Yaris WRC) +1.09,9
5. Латвала/Анттіла (FIN, Toyota Yaris WRC) +1.10,1
6. Мік/Нейгл (GB/IRL, Citroen C3 WRC) +2.45,5
7. Буфф’є/Пансері (F, Ford Fiesta WRC) +3.26,9
8. Еванс/Баррітт (GB, Ford Fiesta WRC’17) +4.01,7
9. Ньовілль/Жільсуль (B, Hyundai i20 Coupe WRC) +4.04,1
10. Брін/Мартін (IRL/GB, Citroen C3 WRC) +5.06,6

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Sophie Graillon, Hyundai

26-01-2018 4687
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца