Rally Turkey, пролог: перша атака Hyundai

Як і рік тому, програму турецького етапу WRC відкривав вуличний пролог майже в самому центрі Мармарису – конфігурація (у вигляді великого трилопатевого пропелера) і дистанція (2,00 км) залишилися незмінними. І всім було страшенно цікаво дізнатися – чи зможе ця міні-спецділянка організувати пару сюрпризів, як це було в минулому році? Нагадаємо, тоді норвежець Андреас Міккельсен (Hyundai i20 Coupe WRC) не просто показав найкращий час на пролозі, а й майже на дві з половиною секунди випередив найближчого суперника – досить багато для двокілометрової дистанції. Крім того, здивував також Каєтан Каєтановіч, який на Ford Fiesta R5 не тільки став найшвидшим в заліку WRC-2, а ще й примудрився розділити четверте місце в абсолюті з Тьєррі Ньовіллем! Зараз у поляка є просто чудова нагода спробувати повторити цей свій торішній рекорд…

Оскільки список учасників налічував всього лише 28 екіпажів (з них 10 на WRC і 17 на техніці R5), не було жодних проблем з визначенням порядку старту. Найпершими на трасу вирущили представники WRC-2 Pro (Ян Копецкі, Гас Грінсміт, Калле Рованперя), потім всі десять заводських екіпажів на WRC (в зворотному порядку, від Понтуса Тідеманда до Отта Тянака), після чого в гру нарешті вступають всі інші (серед них 13 учасників WRC-2). Кумедно, що Андреас Міккельсен майже повністю повторив свій торішній успіх і знову став переможцем прологу – правда, зараз він розділив перше місце з одноклубником Тьєррі Ньовіллем. А ось лідер чемпіонату Отт Тянак стартував не надто вдало – тільки сьомий час і понад чотири секунди відставання від Ньовілля… Зате насправді порадував своїх уболівальників швед Понтус Тідеманд, який став найкращим у складі M-Sport Ford WRT – третє місце на пролозі! Найшвидшим на техніці R5 став фін Калле Рованперя – він не тільки виграв в своєму класі, але ще і фінішував восьмим в абсолюті. Справжня битва почнеться завтра з ранку – адже в п’ятницю заплановані шість допів загальною довжиною майже 160 км!