Rally Sweden, WRC-2 і WRC-3: майже без сюрпризів

Загальні підсумки шведського ралі в заліках WRC-2 і WRC-3 передбачити було неважко – ще до старту Rally Sweden було очевидно, що умови на місцевих трасах будуть диктувати виключно скандинави (їм не завадить навіть мінімальна кількість снігу цього року). Тому аж ніяк не варто дивуватися тому, що в обох категоріях весь подіум був зайнятий виключно представниками Норвегії, Швеції та Фінляндії… У «вищій лізі R5» (тобто для заводських та великих фірмових команд) знову не було рівних ветерану Мадс Остбергу, який виграв сім спецділянок з дев’яти, здобув другу поспіль перемогу й тепер впевнено лідирує з 50 очками з 50 можливих. Таким чином, норвежець уже на старті сезону нав’язав всім суперникам свій темп – тепер їм доведеться якось форсувати події на найближчих етапах та намагатися якось перехопити ініціативу (особливо це стосується Оле Хрістіана Вейбю та Миколи Грязіна, які зазнали чималих очкових втрат на перших етапах). Поки що другим в загальному заліку WRC-2 йде Адрієн Фурмо (M-Sport Ford WRT). Але чи надовго вистачить його стабільності?

У заліку WRC-3 п’ять перших місць дуже легко забрали скандинави – причому відзначилися якраз всі ці п’ять екіпажів, які ще до старту змагань вважалися основними претендентами на перемогу чи подіум. Найцікавіше полягало в тому, що вже на другому етапі поспіль переможець WRC-3 випередив тріумфатора WRC-2 – Мадс Остберг спочатку в Монте-Карло поступився Еріку Камійї, а у Швеції пропустив вперед фінів Ярі Хуттунена та Еміля Ліндхольма… До речі, Хуттунен не тільки виграв в заліках WRC-3 та класу R5 (плюс також фініш в Топ-10 абсолюту), але ще й приніс історичний успіх марці Hyundai – вперше за історію заліків WRC-2, WRC-2 Pro і WRC-3 екіпаж на Hyundai i20 R5 здобув перемогу на етапі WRC в своїй категорії! На подіум претендував також 18-річний Олівер Сольберг на заводський Skoda Fabia R5 evo, але на фінальному Power Stage юний швед пробив колесо, втратив майже дві хвилини та відразу провалився з третьої на п’яту позицію… Але свої перші очки в одному з заліків WRC він все ж завоював! Не обійшлося також без невеликого розчарування для глядачів – на жаль, екіпаж Альберто Баттістоллі й знаменитої Фабріції Понс відмовився від виступу у Швеції.