Rally Mexico, WRC-2: парад Skoda Motorsport

Мексиканський етап WRC-2 не надто порадував кількістю учасників – в попередньому списку було дев’ять екіпажів, але до Мексики прибули тільки вісім (мінус Шаймієв). В цілому, передбачити розстановку сил було неважко – є один-єдиний головний фаворит, швед Понтус Тідеманд з Skoda Motorsport, за яким ідуть усі інші. Господар траси Беніто Гуерра вважається одним з основних претендентів на подіум, за ним йде абсолютно непередбачувана молодіжна компанія – фіни Калле Рованперя (офіційний дебют в складі Skoda Motorsport) і Ярі Хуттунен (молодіжна програма Hyundai Motorsport), іспанець Ніл Соланс (чемпіон Junior WRC 2017 року), британець Гас Грінсміт і болівієць Марко Буласія Вілкінсон (одноліток Рованпері)… Плюс не надто швидкий, але досить стабільний чилієць Педро Еллер – рівно рік тому на Rally Mexico він став четвертим в WRC-2.

Але ця «очевидна» картина почала руйнуватись ще за кілька днів до старту ралі – коли на тестах повністю згоріла Skoda Fabia R5 Беніто Гуерри. Було очевидним, що для мексиканця цей інцидент став катастрофою – запасна машина відсутня, стартувати просто нема на чому (в найкращому випадку, можна було нашвидкуруч підготувати який-небудь N-груповий Mitsubishi)… На жаль, але це не етапи в континентальній Європі, де при великому бажанні і наявності додаткових коштів завжди можна спробувати домовитися з якоюсь приватною командою (десь поблизу) про термінову оренду вільного автомобіля R5 і отримати його через пару днів. Тому залишалося тільки викреслити Гуерру зі списку учасників Rally Mexico і переглянути всю розстановку сил – Тідеманд досі залишається фаворитом, а за його спиною юніори з’ясовуватимуть стосунки між собою.

Основний прогноз підтвердився повністю – Понтус Тідеманд перевершив усіх суперників, приніс Skoda Motorsport другу в цьому році перемогу на етапі WRC-2 і став новим лідером чемпіонату в загальному заліку. А ось більшість молодіжних екіпажів зіткнулися з проблемами і неприємностями – так вже склалося, що три з них (Рованперя, Хуттунен і Соланс) дружно набрали мінімум по годині штрафного часу по Rally2. У підсумку, на подіум видряпалися два найобережніших екіпажі – британця Гаса Грінсміта і чилійця Педро Еллера, які також фінішували в Топ-10 абсолюту (для обох минуле Rally Mexico стало найуспішнішим етапом WRC в їх кар’єрі). Але якщо уважно переглянути результати спецділянок протягом всієї гонки, то можна відзначити одну важливу деталь – найшвидшим пілотом після Тідеманда виявився Калле Рованперя, який п’ять разів показав найкращий час на допах (цікаво, що обидва екіпажі Skoda Motorsport виграли всі без винятку спецділянки).

Rally Guanajuato Mexico (залік WRC-2)
1. Тідеманд/Андерссон (S, Skoda Fabia R5) 4:04.32,7
2. Грінсміт/Перрі (GB, Ford Fiesta R5) +6.44,6
3. Еллер/Олмос (RCH/RA, Ford Fiesta R5) +13.53,4
4. Буласія/Муссано (BOL/RA, Ford Fiesta R5) +22.45,9
5. Рованперя/Халттунен (FIN, Skoda Fabia R5) +1:02.54,1
6. Хуттунен/Ліннакето (FIN, Hyundai i20 R5) +1:20.13,8
7. Соланс/Ібаньєс (E, Ford Fiesta R5) +1:48.00,1

Залік WRC-2, пілоти (після трьох етапів)
1. Тідеманд (S) – 43
2-3. Копецкі (CZ) – 25
2-3. Кацута (J) – 25
4-5. Шьєссере (I) – 18
4-5. Грінсміт (GB) – 18

Залік WRC-2, команди (після трьох етапів)
1. Skoda Motorsport – 43
2. Hyundai Motorsport – 30
3. Skoda Motorsport II, Tommi Mäkinen Racing – по 25

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Skoda Motorsport, Twitter

13-03-2018 6260
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца