Rally Islas Canarias: Лук’янюк поза конкуренцією

Жодних чудес і великих неприємностей на фінальній секції Rally Islas Canarias не було, як кажуть, від слова «зовсім» – Олексій Лук’янюк стрімко «відстріляв» серію з трьох виграних допів, майже на хвилину відірвався від Миколи Грязіна і в третій раз поспіль став переможцем канарського етапу ERC! Єдиною помітною втратою стала хіба тільки неприємність угорця Норберта Херціга (Skoda Fabia R5), який через прокол на передостанній спецділянці звалився з восьмого на одинадцяте місце… Зате, як і багато хто очікував з самого ранку, середина Топ-10 стала дійсно «гарячою зоною», де майже всі учасники боролися до останнього. Фабіан Крайм з Skoda Auto Deutschland відбив всі спроби якось атакувати Хосе Антоніо Суареса і відстояв своє місце на подіумі (найвищий успіх в європейській кар’єрі німця). Іспанця ж, в свою чергу, ледь не наздогнав Лоран Пельє (Peugeot Rally Academy) – французу не вистачило лише півтори секунди до четвертої позиції…

На тлі ефектного виступу Лук’янюка, який протягом гонки виграв десять допів з чотирнадцяти, його головний (поки що головний!) суперник Бруно Магальяйнш виглядав зовсім безбарвно – португалець лише на самому фініші буквально вимучив для себе сьоме місце і жодного разу не зміг потрапити на спецділянках в трійку кращих (лише двічі спромігся показати четвертий час). Отже, що зараз маємо в чемпіонаті Європи 2018 року? Пітерський дует Олексія Лук’янюка та Олексія Арнаутова здобув дві поспіль перемоги зі старту сезону і дуже впевнено лідирує, набравши 76 очок з 78 максимально можливих – в останній раз щось подібне в ERC сталося ще в «дореформеному» 2011 році, коли італієць Лука Россетті відкрив сезон двома перемогами і набрав 85 очок (стовідсотковий показник). На друге місце все ж зумів виповзти Бруно Магальяйнш, але вже з понад дворазовим відставанням – на рахунку у португальця лише 35 очок… Третю позицію ділять між собою Рікарду Бенту Мора і Микола Грязін – обидва «відзначилися» другими місцями (відповідно на Азорах і Канарах) і набрали по 30 очок. Цікаво, як складеться «пасьянс» на двох наступних етапах в червні – в Греції і на Кіпрі?

Rally Islas Canarias (залік ERC, попередні підсумки)
1. Лук’янюк/Арнаутов (RUS, Ford Fiesta R5) 2:06.23,6