Rally Hungary: вирішальний момент

У п’ятницю 22 жовтня вболівальники отримали інтенсивний старт Rally Hungary, сьомого етапу чемпіонату Європи – днем встигли відбутися вільні тренування плюс кваліфікація, а ввечері всіх чекав пролог довжиною 2,4 км на картодромі Rabócsiring. Попри відсутність торішнього чемпіона Олексія Лукьянюка, який три тижні тому в португальському Фафі остаточно програв боротьбу за титул, у нинішнього лідера ERC-2021 Андреаса Міккельсен спокійного життя все одно не передбачається – на угорських трасах його чекають мінімум два дуже серйозних противника, Микола Грязін і Мадс Остберг, з якими норвежець уже встиг добряче повоювати у WRC-2. Плюс досить велика компанія претендентів на подіум – Ефрен Льярена (у нього все ще зберігається крихітний шанс на вищий титул), Міколай Марчик (воює за «срібло» за підсумками сезону), Норберт Херціг (зараз намагається дотягнутися до «бронзи» в ERC)… Плюс є «темні конячки» Йоанн Бонато (від француза все ще чекають хоча б окремих успіхів), Ерік Цайс (чех кілька днів тому дебютував у чемпіонаті світу та відразу завоював подіум в заліку WRC-2), Ніл Соланс (іспанець став новим представником Team MRF Tyres).

Якщо з приводу абсолютного заліку ніхто навіть не сумнівається, що Андреас Міккельсен уже в Угорщині достроково здобуде корону, то в трьох інших заліках битва за титули тільки вийшла на фінішну пряму. У категорії ERC2 триває запекла сутичка Хав’єра Пардо та Дмитра Феофанова (рахунок 159:144 на користь іспанця), в яку також намагається втрутитися Хоан Віньєс зі 114 очками – скоріш за все, битва цього тріо на техніці Suzuki (два Swift R4LLY S фірмовою команди Suzuki Motor Ibérica та «приватний» Swift R4) матиме продовження на Канарах. І не варто скидати з рахунків угорця Тібора Ерді – триразовий чемпіон ERC2 на «серійному» Mitsubishi Lancer Evo X здатний попсувати нерви представникам R4/Rally2-Kit. У моноприводі теж налічується мінімум дві «гарячі точки». По-перше, в ERC3 два претенденти на титул, француз Жан-Батіст Франческі й іспанець Хосеп Бассас, йдуть з мінімальним розривом лише в три очки – тут рахунок 173:170. По-друге, у Франческі є ще один головний біль – битва за титул в ERC3 Junior з фіном Самі Паярі, який лише кілька днів тому став чемпіоном Junior WRC і бажає записати на свій рахунок також європейський титул. А щоб нудно не було, в Угорщині з’явився британець Джон Армстронг, віце-чемпіон J-WRC 2021 року…

Вільні тренування з кваліфікацією запам’яталися головним чином цифрами середньої швидкості на короткій спецділянці Napkor (4,35 км) – приблизно півтора десятка екіпажів впевнено подолали позначку в 120 км/год. Найшвидшим став Микола Грязін, який виграв всі три заїзди (обидва тренувальних і кваліфікаційний). З ним намагалися змагатися Міколай Марчик з Мадсом Остбергом, але обидва відстали приблизно на півсекунди. Тим часом Андреас Міккельсен вважав за краще не форсувати події – обмежився лише одним тренувальним заїздом, а у кваліфікації показав сьомий час зі відставанням майже півтори секунди. За підсумками прологу картина все одно практично не змінилася – Грязін виграв і став першим лідером Rally Hungary, зовсім поруч розташувалися Марчик зі Льяреною (відстали на 0,1 с і поділили між собою другу позицію), Міккельсен трохи додав у швидкості та став п’ятим, трохи «пригальмував» Остберг (десятий час). Все одно найголовніші події очікуються вже в суботу зранку, коли учасників чекають шість спецділянок і 100,78 км бойової дистанції.