Rally Estonia: національний тріумф

Організатори порадували учасників та вболівальників відмінною спецділянкою для Power Stage – доп Kambja налічував два десятки кілометрів (точніше, 20,04 км), що гарантувало мінімум десять хвилин повної віддачі від кожного претендента на призові очки. За підсумками регрупінгу була сформована «елітна» група з 13 екіпажів, яка і буде красуватися на TV-екранах під час трансляції призового Power Stage. Як завжди, в умовах «браку» автомобілів WRC (перед фінальним СД у грі залишилися лише дев’ять заводських екіпажів) на перші стартові позиції поставили кращих представників «молодших» категорій – це трійця лідерів WRC-2 (Адрієн Фурмо, Микола Грязін, Мадс Остберг) плюс Олівер Сольберг, який впевнено лідирує як у WRC-3, так і в заліку класу RC2 (в першу чергу, це техніка R5/Rally2). А потім вже приходить черга екіпажів з вищої ліги, які традиційно вирушать на трасу у зворотному порядку – від «аутсайдера» Тьєррі Ньовілля до лідера Отта Тянака. Першим орієнтиром став ранковий результат Себастьяна Ож’є, який показав на Kambja час 10.26,9.

Сюрпризи почалися майже миттєво, коли раптом провалився Микола Грязін – юніор Hyundai Motorsport N спіймав прокол і втратив понад три хвилини. Все йде до того, що він опиниться за межами подіуму у своїй категорії WRC-2 – за умови, що Понтус Тідеманд не зіпсує свій заїзд на фінальному допі… Залишається визнати, що для екіпажів молодіжної команди Hyundai Motorsport N естонське ралі стало найжорстокішим провалом – спочатку всі неприємності посипалися на Оле Хрістіана Вейбю (технічні проблеми та схід через подвійний прокол у суботу, в неділю норвежець зійшов після стрімкого перевороту на дах), тепер компанію йому склав Микола Грязін (єдиний плюс, що йому вдалося фінішувати). Успішно «відстрілялися» обидва скандинави, які дружно гарантували собі місця в Топ-10 абсолюту – норвежець Мадс Остберг (Citroen C3 R5) здобув уже третю перемогу в трьох стартах в нинішньому сезоні WRC-2, а юний швед Олівер Сольберг підкорив нову вершину у своїй кар’єрі (в нього перша перемога в заліку WRC-3 плюс перші очки в абсолюті)!

Вже через кілька хвилин після фінішу Сольберга глядачі стали свідками фінального провалу Тьєррі Ньовілля – перед стартом на Power Stage на його Hyundai i20 Coupe WRC виникли проблеми з електрикою. У підсумку бельгієць, який так старанно беріг покришки з самого ранку і п’ять допів їхав майже «пішки», залишився ні з чим – програв своєму ж ранковому результату майже півхвилини… Після цього настало затишшя більш ніж на десять хвилин, коли всі три екіпажі M-Sport Ford WRT спокійно та без особливих спецефектів проїхали фінальну спецділянку – найкращий час у цій компанії належав Теему Сунінену, який показав 10.33,4. З таким результатом складно було розраховувати на якісь призові очки, що й відразу продемонстрували пілоти Toyota Gazoo Racing – Калле Рованперя та Елфін Еванс легко перевершили ранковий рекорд Ож’є (10.12,4 та 10.17,5 відповідно). Після цього залишалося тільки дочекатися трійку лідерів ралі – як вони розберуться між собою? Себастьян Ож’є та Крейг Брін все ж вирішили не ризикувати своїми практично гарантованими позиціями на подіумі, тому обмежилися фінішем в п’ятірці кращих – у француза 10.20,4, в ірландця взагалі тільки 10.27,4.

Отт Тянак теж вирішив за краще не ризикувати, тому обмежився третім часом на Power Stage, завдяки чому досяг своєї головної мети – виграв домашній етап WRC! Адже не відомо, чи буде у нього така можливість у майбутньому, коли чемпіонат світу нарешті вийде з коронавірусного карантину та почне активно повертати до календаря традиційні раунди… Цей успіх естонця дозволив зберегти різноманітність у WRC-2020 – адже всі чотири етапи виграли чотири різних екіпажі, причому по дві перемоги дісталися Hyundai Motorsport (Тьєррі Ньовілль у Монте-Карло, Отт Тянак в Естонії) і Toyota Gazoo Racing (Елфін Еванс у Швеції, Себастьян Ож’є в Мексиці). В цілому, тойотівці поки що зберегли свої позиції в чемпіонаті – Ож’є з Евансом посідають два перших місця в загальному заліку, Toyota Gazoo Racing також лідирує в Кубку виробників. Поки підбивали попередні підсумки Rally Estonia, у заліку WRC-3 сталася ще одна драматична подія – Каєтан Каєтановіч несподівано перекинувся на Power Stage і втратив друге місце… Таким чином, на подіумі компанію Оліверу Сольбергу складуть Ярі Хуттунен і Егон Каур. Плюс до всього, на четверту позицію стрімко злетів ще один представник Естонії, добре відомий Карл Крууда, який взагалі почав сьогоднішній день зі дванадцятого місця! У заліку J-WRC нічого не змінилося – перемога Мартіньша Сескса, на подіумі Самі Паярі та Роберт Вірвес.

Power Stage
1. Рованперя/Халттунен (FIN, Toyota Yaris WRC) 10.12,4
2. Еванс/Мартін (GB, Toyota Yaris WRC) +5,1
3. Тянак/Ярвеойа (EE, Hyundai i20 Coupe WRC) +6,0
4. Ож’є/Інграссіа (F, Toyota Yaris WRC) +8,0
5. Брін/Нейгл (IRL, Hyundai i20 Coupe WRC) +15,3

Rally Estonia (попередні результати)
1. Тянак/Ярвеойа (EE, Hyundai i20 Coupe WRC) 1:59.53,6
2. Брін/Нейгл (IRL, Hyundai i20 Coupe WRC) +22,2
3. Ож’є/Інграссіа (F, Toyota Yaris WRC) +26,9
4. Еванс/Мартін (GB, Toyota Yaris WRC) +41,9
5. Рованперя/Халттунен (FIN, Toyota Yaris WRC) +1.18,7
6. Сунінен/Лехтінен (FIN, Ford Fiesta WRC) +2.39,6
7. Лаппі/Ферм (FIN, Ford Fiesta WRC) +2.52,0
8. Грінсміт/Едмондсон (GB, Ford Fiesta WRC) +4.53,8
9. Сольберг О./Джонстон (S/IRL, VW Polo GTI R5) +7.38,6
10. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 R5) +8.17,3

Чемпіонат світу, пілоти (після чотирьох етапів)
1. Ож’є (F) – 79
2. Еванс (GB) – 70
3. Тянак (EE) – 66
4. Рованперя (FIN) – 55
5. Ньовілль (B) – 42
6. Сунінен (FIN) – 34
7. Лаппі (FIN) – 30
8. Брін (IRL) – 25
9-10. Льоб (F) – 8
9-10. Тідеманд (S) – 8

Кубок виробників (після чотирьох етапів)
1. Toyota Gazoo Racing WRT – 137
2. Hyundai Motorsport – 132
3. M-Sport Ford WRT – 83

Rally Estonia (залік WRC-2)
1. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 R5) 2:08.10,9
2. Фурмо/Жамуль (F/B, Ford Fiesta Rally2) +1.28,4
3. Тідеманд/Барт (S, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.50,1

Rally Estonia (залік WRC-3)
1. Сольберг О./Джонстон (S/IRL, VW Polo GTI R5) 2:07.32,2
2. Хуттунен/Лукка (FIN, Hyundai i20 R5) +59,0
3. Каур/Сімм (EE, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.47,8

Rally Estonia (залік Junior WRC)
1. Сескс/Франціс (LV, Ford Fiesta Rally4) 2:21.20,5
2. Паярі/Салмінен (FIN, Ford Fiesta Rally4) +14,7
3. Вірвес/Пруул (EE, Ford Fiesta Rally4) +37,8

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Hyundai, Toyota, WRC.com

06-09-2020 7150
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца