Rally Estonia, Junior WRC: непередбачуваність

Естонський раунд Junior WRC однозначно став одним з найкращих виступів у міжнародній кар’єрі 19-річного фіна Самі Паярі – він виграв найбільше допів на тутешніх трасах (дев’ять кращих часів), лідирував від старту до фінішу, здобув свою першу перемогу в молодіжному чемпіонаті світу та став новим лідером першості за сумою трьох етапів. При цьому в нього в Естонії було як щонайменше три насправді серйозних суперника – британець Джон Армстронг (майже весь час тримався в Топ-3, успішно фінішував другим), латвієць Мартіньш Сеск (стартував не надто вдало, але потім впевнено набрав темп, ледь не «виштовхав» Армстронга зі другої позиції, однак у неділю втратив сорок секунд через проблеми з гідропідсилювачем керма) та словак Мартін Кочі (йому пощастило менше за всіх, коли на фінальному Power Stage він зійшов через проблеми з приводом і втратив третю позицію)… Нема нічого дивного в тому, що саме ця четвірка (до якої намагається долучитися також фін Лаурі Йоона), зберігає найвищі шанси на титул – при цьому тріо лідерів Паярі-Сескс-Армстронг (кожен уже встиг цього року здобути по перемозі) тримається у відносно невеликому інтервалі 15 очок.

В цілому, беззаперечного лідера в Junior WRC визначити важко. За умов такої щільної та жорсткої боротьби на короткій дистанції з п’яти етапів (нагадуємо, Rally Estonia стало третім раундом у молодіжному заліку) майже все може вирішити будь-яка помилка або технічна проблема. Тим більше вже починаються хитромудрі математичні комбінації, в яких необхідно враховувати мінімум три чинники… По-перше, багато що залежить від того, скільки бонусних балів візьмуть екіпажі за виграні спецділянки – наприклад, Самі Паярі вирвався в лідери також завдяки тому, що набрав більше призових очок, ніж Сескс (20 проти 9). По-друге, в залік за підсумками сезону йдуть чотири кращих результати з п’яти – тобто просто стабільність не завжди може допомогти в боротьбі зі чистою швидкістю. По-третє, фінальний раунд J-WRC у Каталонії принесе подвійний комплект очок – тобто 50 очок за перемогу можуть стрімко «закинути» претендента на саму вершину! Багато що також залежить від того, наскільки впевнено будуть почувати себе всі претенденти на решті раундів у Бельгії та Іспанії, які повинні відбутися на асфальті. Крім того, у Паярі зараз є ще програма в ERC3 Junior – чи вдасться йому повторити досягнення француза Стефана Лефевра, який у 2014 році виграв ERC Junior і J-WRC?