Rally de Portugal, шейкдаун: без сюрпризів

Здавалося, ще зовсім недавно спостерігали за подіями в Аргентині, але два з половиною тижні пролетіли дуже швидко – сьогодні вже відбувся шейкдаун перед Vodafone Rally de Portugal… Отже, шостий етап чемпіонату світу 2018 року стартував. Попередній список учасників запропонував наступний розклад сил – 14 екіпажів на WRC (13 заводських машин плюс клієнтський Ford Fiesta RS WRC попереднього покоління для Язіда Аль-Раджі), 17 екіпажів в заліку WRC-2 (поки найвищий показник на етапах чемпіонату світу 2018 року), а також 14 представників Junior WRC. Найчисленнішим став клас R5 – адже до учасників WRC-2 підтягнулися чимало місцевих екіпажів, які паралельно виступають в заліку чемпіонату Португалії. У підсумку, на момент старту назбиралося 32 автомобіля R5. Цікаво було підрахувати кількість машин R5 від тієї чи іншої марки на Rally de Portugal – по 12 екземплярів Skoda Fabia R5 і Ford Fiesta R5, шість Hyundai i20 R5 і два Citroen C3 R5.

Малоймовірно, що траса шейкдауна (спецділянка Paredes довжиною 4,6 км) могла влаштувати якісь сюрпризи комусь з регулярних учасників чемпіонату світу – тренувальні заїзди незмінно проходять на ній ще з 2015 року, причому її конфігурація за чотири роки жодного разу не підлягала модернізації. Як і три тижні тому в Аргентині, найкращий час знову показав Ярі-Матті Латвала (Toyota Yaris WRC), але його успіх особливого ентузіазму не викликає – краще б він показував таку швидкість і стабільність в гонках (після третього місця в Монте-Карло в січні фін жодного разу не фінішував в Топ-5, в п’яти гонках виграв лише один доп). Цікаво, що за підсумками ранкових заїздів вісім кращих екіпажів вклалися рівно в секунду – по три з Toyota Gazoo Racing і Hyundai Motorsport, а також по одному представнику M-Sport Ford WRT (Себастьян Ож’є) і Citroen Racing (Кріс Мік). Якою насправді буде розстановка сил – покаже завтрашній день (майже 150 км допів)… А поки що на всіх сьогодні ввечері чекає пролог – парна гонка на автодромі в Лусаді (два кола і дистанція 3,36 км).

Vodafone Rally de Portugal (шейкдаун, Топ-15)