Rajd Polski, кваліфікація: ранок для гостей!

Вільні тренування і кваліфікація перед Rajd Polski негайно підтвердили, що гонка буде дійсно швидкою – середня швидкість на короткій спецділянці Tałty (3,26 км) майже відразу подолала позначку в 105 км/год. Якихось суттєвих сюрпризів не спостерігалося – Олексій Лук’янюк (який після недавнього перерахунку очок за підсумками чеського етапу ніби вже достроково забезпечив собі титул чемпіона Європи) з Миколою Грязіним негайно здобули два перших місця, причому з помітним відривом від решті учасників. На третій позиції розташувався фін Ярі Хуттунен з молодіжної команди Hyundai Motorsport. Що негайно впадає в очі, так це не надто успішний виступ господарів траси – лише три місцевих екіпажі змогли пробитися до Топ-10. Кращим з поляків став Міколай Марчик з Škoda Polska Motorsport, який в кваліфікації посів четверте місце. А ось два чемпіони Польщі минулих років, Лукаш Хабай (2015) і Гжегош Гжиб (2016) навіть на рідному гравії не порадували – обидва опинилися в самому кінці Топ-10, програвши лідеру більше трьох секунд…

Вже сьогодні ввечері на відомому треку Mikołajki Arena відбудеться пролог у вигляді парної гонки, де екіпажі повинні за два кола (зі зміною доріжок) нарізати два з половиною кілометри. Але, як завжди, головні події чекають на всіх у суботу-неділю – заплановані ще 14 спецділянок загальною довжиною 212 км. І глядачі майже напевно отримають чимало цікавого – навіть незважаючи на те, що вже фактично визначився чемпіон Європи в абсолютному заліку. По-перше, буде бійка в ERC Junior U28 за участю трьох претендентів на вищий титул (справедливості заради треба відзначити, що Микола Грязін виглядає явним фаворитом в битві з Крісом Інгремом і Фабіаном Краймом). По-друге, польський раунд цілком може достроково визначити чемпіона в заліку ERC Junior U27 (техніка R2). По-третє, в Міколайках фінішує національний чемпіонат Польщі, де за титул змагаються Гжегош Гжиб з Якубом Бжезіньскім, а Міколай Марчик буде активно заважати обом.