Провал Суареса, атака Фустера (ВІДЕО)

Іспанський асфальтовий чемпіонат зараз швидко увійшов в певну «зону нестабільності», яка буде існувати протягом червня-липня. Згідно з правилами, в загальний залік першості за підсумками сезону йдуть тільки 8 кращих результатів – по чотири з кожної половини сезону. Таким чином, на перших шести етапах будуть відкинуті відразу два гірших результати – тобто саме у найстабільніших екіпажів вже зараз почнуться дуже навіть солідні очкові втрати (в першу чергу, це стосується двох лідерів загального заліку, Мігеля Фустера і Івана Ареса, чемпіонам минулих років). А недавнє Rally de Ourense було якраз п’ятим етапом чемпіонату, тобто пора було вже включати калькулятор і виглядати один гірший результат – поки ще один! У цій ситуації непогані шанси були у Хосе Антоніо Суареса, який на старті сезону один етап пропустив, а на іншому зійшов, а потім виграв два раунди – віднімати у нього нічого, кількість очок може тільки зростати.

Однак на Rally de Ourense все пішло зовсім не так, як сподівалися більшість фаворитів першості… На першому ж допі «прибрався» Хосе Антоніо Суарес, який під дощем не втримав свій Hyundai i20 R5 на трасі – негайно мінус один претендент на перемогу на ралі. Потім «зашкутильгав» чинний чемпіон Іван Арес – в п’ятницю його на швидкості винесло за межі дороги (чверть хвилини втрачено), а в суботу він пробив колесо і програв ще майже дві хвилини. Таким чином, два цих інциденти Ареса перекреслили шість виграних допів з десяти на його рахунку – тільки друге місце в гонці і чемпіонаті… Тріумфатором ж став Мігель Фустер, п’ятиразовий чемпіон Іспанії, який дуже прагне завоювати черговий титул на новій техніці – раніше він вже вигравав на Super 1600, Super 2000 і GT. Чи вийде у нього за кермом R5? З усіх інших подій гонки найцікавішим стало четверте місце Альберто Монаррі на Abarth 124 Rally RGT – адже цікаво насправді бачити на таких високих місцях ралійний автомобіль класичної компоновки (мотор спереду, привід на задні колеса)…