Прокидання Західної Європи (ВІДЕО)

На відміну від Скандинавії, Східної, Центральної та Південної Європи, ралійне життя в Західній Європі набагато довше не поспішало виходити зі тривалої «сплячки» (у деяких країнах національні чемпіонати були «заморожені» майже на рік з гаком)… І тільки зараз, наприкінці травня, в цьому регіоні нарешті було помічене хоч якесь пожвавлення – першими з коронавірусними обмеженнями впоралися Швейцарія та Франція, де 27-29 травня стартували національні чемпіонати. Формально, найвищий статус був у Rallye du Chablais, першого раунду відразу двох серій – національного чемпіонату Швейцарії та міжнародної TER (Tour European Rally). Правда, швейцарське ралі вчергове наочно підтвердило той очевидний факт, що всі амбіції організаторів TER (свого часу ця серія старанно позиціювалася як альтернатива чемпіонату Європи) поступово видихнулися – тепер Tour European Rally остаточно перейшло на рівень Mitropa Rally Cup, з мінімумом учасників, готових подорожувати на ралі по всій Європі. Нечисленні гості не змогли боротися з господарями траси за вищі місця в абсолюті – у підсумку найшвидшим став екіпаж Себастьєна Каррона, триразового чемпіона Швейцарії.

Набагато більший інтерес становив стартовий раунд асфальтового чемпіонату Франції, Rallye Le Touquet – Pas-de-Calais, який цього року вже встигли мінімум двічі перенести на нові дати – поки ралі під Кале нарешті остаточно не «переїхало» з перших днів квітня на самий кінець травня. Оскільки ралійне життя у Франції було жорстко заблоковане на півроку (в період зі кінця жовтня до середини травня змогли провести лише один етап національного Кубка в грудні), то відновлення асфальтового чемпіонату викликало величезний інтерес у всіх команд і екіпажів – на старті Rallye Le Touquet – Pas-de -Calais з’явилися 192 учасники! Все ралі минуло під знаком жорсткого протистояння Йоанна Бонато (триразовий чемпіон Франції) й Еріка Камійї (майже півсотні стартів у WRC на всіх рівнях)… Сили дуелянтів виявилися майже рівними – Камійї виграв шість допів (проти п’яти у Бонато), але на фініші все ж відстав від свого опонентова майже на півхвилини. Все вирішилося ще на СД3, коли Ерік припустився помилки та програв Йоанну 28,6 секунди. Коли суперник є рівним за силами та при цьому протягом двох днів ралі жодного разу не збився з темпу – відіграти таку фору майже неможливо…

Слід визнати, у ці вихідні на трасах Rallye Le Touquet – Pas-de-Calais події не обмежувалися лише битвою Бонато з Камійї за перемогу в абсолюті – можна було побачити чимало інших цікавих подій. По-перше, знову відзначився екіпаж на Alpine A110 Rally RGT – цього разу Седрік Робер зумів фінішувати шостим в абсолюті. По-друге, вболівальники нарешті дочекалися виступу Стефана Лефевра на новітньому Opel Corsa Rally4 – цей старт був запланований ще майже два місяці тому. Результат потішив усіх шанувальників німецької марки – Лефевр став другим в моноприводі (програв тільки Роберу на більш потужній техніці RGT) та переміг у заліку RC4 (випередив Жан-Себастьєна Віжьона на такому ж новому Renault Clio Rally4). Правда, виступ Лефевра на Opel Corsa Rally4 вже не став офіційною прем’єрою цього автомобіля в ралі – ця знаменна подія сталася в Данії, де юніор Міккель Ньор на Rally Himmerland (17 квітня) і Rally Stoholm (15 травня) вже встиг здобути дві перемоги у своєму класі RC4. По-третє, німець Мар’ян Грібель (молодіжний чемпіон Європи 2016 і 2017 років) стартував у Франції в ролі пілота нульового екіпажу – за кермом електромобіля Opel Corsa-e Rally.