Пожвавлення в центрі Європи (ВІДЕО)

В Європі почали поступово пом’якшувати режим карантину, завдяки чому в деяких країнах вже намагаються якнайшвидше відновити автоспортивне життя – наприклад, недавно у Швеції вже встигли провести невеликі змагання як з ралі-кросу (у вигляді тестів в «бойовому форматі»), так і з ралі (мікроралі на короткій трасі в Турсбю за кубковою системою, яке виграв Олівер Сольберг). Але найбільша активність зараз спостерігається у Східній та Центральній Європі… Найпершими встигли відреагувати чехи, які за останні три тижні (точніше, 23 травня та 13 червня) вже встигли провести два етапи серії Traiva Rallycup – майже всі раунди цього кубка відбуваються в Копрживніце на місцевому заводському полігоні Tatra. Оскільки в цій серії майже всі учасники традиційно виступають поодинці, без штурмана, то подібний формат змагань майже ідеально підходить для нинішніх умов «карантину». Якщо травневий раунд виграв Мартін Влчек, то в минулі вихідні переможцем став головний фаворит Traiva Rallycup Роман Одложілік – цього року він виграв уже три етапи з чотирьох.

Однак найбільший прогрес трохи несподівано продемонстрували ралісти в Угорщині, де 14 червня відбулося спринтерське Kisvaszar Rally3, що входить в календар національної серії Rally3 (місцевий аналог українського «Кубку Лиманів»). Організатори використали один з допів скасованого через пандемію Mecsek Rallye (раунду чемпіонату Угорщини, який був запланований якраз на 20-21 червня), скоротили його приблизно до неповних восьми кілометрів та запланували по три проїзди в обидві сторони. У підсумку, вийшов ралі-спринт з шістьма спецділянками й 49,29 км бойової дистанції – правда, фінальний СД довелося скасувати через зливу. Змагання вийшло досить численним (59 екіпажів на старті) і міжнародним – компанію угорцям склали також австрієць Нікі Майр-Мельнхоф (чемпіон Австрії 2018 року) й поляк Гжегош Гжиб (неодноразовий чемпіон Польщі та Словаччини). Перемогу c помітною перевагою здобув бронзовий призер чемпіонату Угорщини 2019 року Адам Веленцей на Skoda Fabia R5 evo. Цікаво, що наступний раунд Rally3 очікується вже за кілька днів – 21 червня, коли повинне відбутися Integra Group Rally3. А взагалі в цій серії заплановано цілих 16 раундів!