Повернення з «Дакара» і казкова перемога! (ВІДЕО)

Навздогін за естонським і латвійським чемпіонатами швидко вирушила і першість Литви – сезон стартував в Утені, де відбулося Winter Rally. На жаль, гонка встановила невеселий «антирекорд» за кількістю учасників – на старті з’явилися лише 27 екіпажів (на сім менше, ніж рік тому). Зате порадувала присутність майже всіх найсильніших екіпажів останніх років – Вітаутаса Швядаса, Мартінаса Самсонаса, Бенедіктаса Ванагаса, Гедрюса Ноткуса, Рамунаса Чапкаускаса (який повернувся в ралі після річної перерви). Не обійшлося і без латвійця Яніса Воробьйoвса, який в 2015-2017 роках неодмінно ставав чемпіоном Литви в одному з вищих дивізіонів, а також двічі завойовував вищий титул в категорії 4WD (2016-2017). Правда, Яніс зараз вирішив змінити техніку і пересів зі звичного повного приводу на задньопривідний BMW M3 E36…

На старті утенського ралі спочатку не було рівних Мартінасу Самсонасу, який пілотував оригінальний BMW M3X E46 власної підготовки (повний привід, рядна «шістка» робочим об’ємом 3152 куб.см., потужність якої перевищувала 400 к.с.) – він виграв три спецділянки поспіль і майже на сорок секунд відірвався від квартету Ванагас-Швядас-Ноткус-Чапкаускас. Але потім почалися проблеми – двигун стрімко «розгубив» потужність, довелося на цьому завершити гонку і повертатися на базу… Взагалі-то, щось у Самсонаса вже більше року триває смуга невдач за кермом цього прототипу – все почалося ще у вересні 2016 року, коли на DHL Rally Elektrėnai він потрапив в аварію на першій ж спецділянці. Після цього він жодного разу не зміг фінішувати на BMW M3X E46 – нинішня невдача в Утені стала для Самоснаса вже сьомою поспіль провальною гонкою. Якось миттєво згадалися недавні чутки про те, що Мартінас хоче придбати в Іспанії техніку Maxi Rally.

І на першу позицію негайно висунувся Бенедіктас Ванагас, який лише кілька днів тому повернувся з Південної Америки (де на «Дакарі» фінішував 30-м) і стрімко пересів з Toyota Hilux Overdrive за кермо Skoda Fabia R5. Однак на фінальній спецділянці Winter Rally всіх чекав справжній трилер – Гедрюс Ноткус (Mitsubishi Lancer Evo IX) стрімким ривком відіграв у нового лідера майже вісім секунд відставання. І вболівальники отримали казкову картину – після семи допів і 83 км Ванагас з Ноткусом показали ідентичний час 48.17,1! Довелося похапцем відкривати регламент і шукати пункт, присвячений подібним ситуаціям – виявилося, що в цьому випадку переможцем ралі стає той екіпаж, який показав кращий результат на СД1. Тільки за цим додатковим показником переможцем гонки і лідером чемпіонату став Бенедіктас (третє місце на стартовому допі проти п’ятого у Гедрюса)… Здається, чемпіонат Литви цього року може стати дуже і дуже цікавим! Шкода тільки, що чекати продовження доведеться довгенько – бо наступний раунд першості очікується аж в червні…