Повернення Андерссона (ВІДЕО)

Великий ралійний сезон у Скандинавії поступово закривається – місцеві національні чемпіонати таким чи іншим чином скористалися тим «вікном», яке з’явилося завдяки недавньому пом’якшенню коронавірусного карантину… І тепер протягом трьох тижнів один за іншим повинні фінішувати три ключових чемпіонати в цьому регіоні – 18-19 вересня вже відбулося шведське Rally Bilmetro, 25-26 вересня вболівальників чекатиме фінське Pohjanmaa SM-Ralli, а 2-3 жовтня «норвезьку партію» дограє Aurskog-Høland Rally. Отже, найбільш «компактним» з усіх скандинавських чемпіонатів виявився шведський, який в підсумку складався лише з чотирьох раундів – один пропав через занадто теплу зиму, інший став жертвою коронавіруса. Основною подією шведських ралі стало повернення Пер-Гуннара Андерссона, який за останні роки (точніше, у 2014-2019 роках) спромігся лише одного разу реалізувати хоч якусь повноцінну програму виступів – сталося це у 2016 році, коли провів повний сезон у Швеції на Skoda Fabia WRC та став чемпіоном у дивізіоні Trimmat 4WD.

Зараз, після трьох років нерегулярних виступів, Андерссон нарешті отримав достойну програму і миттєво став одним з фаворитів чемпіонату Швеції, де спочатку стартував на Ford Fiesta R5, а влітку пересів на новий Ford Fiesta Rally2. Його єдиним реальним суперником виявився Маттіас Адіельссон (рік тому став третім призером ERC1 Junior) на Skoda Fabia R5 – перед фінальним раундом у нього залишався невеликий козир у вигляді «джокера», який дозволяв помножити на коефіцієнт 1,5 всі очки, набрані за підсумкове місце на фініші (тобто у випадку перемоги екіпаж отримав би не 25, а 37,5 очок, і т.д.). Але цей «джокер» Адіельссона не спрацював повністю – той фінішував другим і з усіма бонусами (участь у фінальному раунді та призи на Power Stage) набрав 41 бал, у той час, як Андерссон святкував вже третю поспіль перемогу і без допомоги «джокера» здобув 38 очок. Загальний підсумок протистояння «Андерссон проти Адіельссона» – 105,5: 91 на користь Пер-Гуннара… В моноприводі не було рівних блискучому Патріку Флодіну, який на своєму задньопривідному раритеті Volvo 940 виграв усі чотири етапи в заліку Trimmat 2WD і примудрився набрати 137,5 очок з 137,5 можливих!