Понс проти всіх (ВІДЕО)

Головна ознака того, що ралійний сезон набрав обертів у всьому світі – це коли в кожні вихідні проходять мало не півдюжини змагань мінімум рівня національного чемпіонату або регіональної серії FIA (це не рахуючи ERC і WRC). Зараз в поле зору глядачів знову потрапили іспанські ралі – точніш, місцева гравійна першість, яка зараз переживає черговий період «оновлення»… Цікаво, що саме в Campeonato de España de Rallyes de Tierra найдовше не могла прижитися ралійна техніка міжнародних класів – наприклад, Super 2000 так і не здобули особливої популярності на іспанських гравійних трасах. І тільки зараз машини класу R5 нарешті почали по-справжньому витісняти техніку категорій N+ і Proto, хоча національні проекти все ще намагаються чинити опір, причому з певним успіхом – варто згадати, як в минулому році Хосе Антоніо Суарес завоював вищий титул за кермом Peugeot 208 класу N5 (іспанського аналога Maxi Rally).

Але коли на арену починають виходити учасники рівня Хав’єра Понса (чемпіон Super WRC і володар трьох вищих титулів в гравійному чемпіонаті Іспанії) на автомобілях R5, ситуація поступово починає змінюватися на користь міжнародних класів… Що і продемонструвало недавнє Rally Terra da Auga, де в Топ-10 фінішували відразу сім екіпажів на R5. Поки що, як і раніше немає рівних Хав’єру Понсу – на його рахунку вже є чотири перемоги на чотирьох етапах і повний комплект очок (152 з 152 максимально можливих)! І, скоріш за все, в цьому році у нього буде лише один більш-менш реальний суперник в боротьбі за титул – 28-річний Хосе Луїс Пелаес на Skoda Fabia R5, який вже на трьох етапах поспіль фінішував другим. Ось тільки продовження дуелі «Пелаес проти Понса» доведеться чекати все літо – в гравійному чемпіонаті Іспанії настала велика перерва, яка завершиться 31 серпня (тоді відбудеться п’ятий раунд першості, Ral.li Ciutat de Cervera). До речі, календар серії дійсно цікавий – половина сезону відбулася весною, друга пройде восени і фінішує в перший день зими.