Подвійний трилер в Естонії і Латвії (ВІДЕО)

Події в естонському ралійному чемпіонаті набувають все більш і більш химерного вигляду – і все це постійно відгукується також в латвійській першості (все ж вони мають чотири спільних раунди). Все розпочалося ще в травні, коли в Естонії прямо посеред сезону впровадили дуже серйозну поправку до технічного регламенту – раптово дозволили використання рестриктора більшого діаметру для техніки WRC в версії 2011-2016 років (34 мм замість 33 мм, регламентованих FIA). Це рішення зачепило, в першу чергу, обох головних претендентів на чемпіонський титул – українця Валерія Горбаня (Eurolamp WRT) і естонця Георга Гросса… Потім сталася не надто зрозуміла історія з результатами Shell Helix Rally Estonia, коли вже через кілька днів після фінішу гонки три заводських екіпажі на WRC останнього покоління (тобто Отта Тянака, Хейдена Паддона, Крейга Бріна, які посіли весь подіум) раптово відмовилися від участі в національному заліку – довелося заново перераховувати турнірну таблицю чемпіонату Естонії, завдяки чому Гросс ще трохи скоротив своє відставання від Горбаня.

Таким чином, Lõuna-Eesti Ralli (шостий етап естонського чемпіонату і п’ятий раунд латвійської першості) повинно було спричинити чимало радикальних змін в обох національних серіях. В першу чергу, через прикру відсутність Валерія Горбаня – лідер обох чемпіонатів змушений був пропустити гонку в Виру, після того, як на липневому Rally Estonia отримав травму спини… Здавалося, у Гросса з’явився більш ніж реальний шанс різко скоротити своє відставання від українця – в перемозі естонця майже ніхто не сумнівався. Але вже на першому допі Lõuna-Eesti Ralli все миттєво стало догори дригом – Георг Гросс (Ford Fiesta RS WRC) і Егон Каур (Ford Fiesta Proto) в одному і тому ж місці напоролися на дренажну трубу і розтрощили підвіски… І якщо Каур ще якось спробував наступного дня продовжити гонку за допомогою SupeRally, то Гросс на цьому і завершив свій виступ. Це означало лише одне – Георг остаточно програв боротьбу за найвищий титул. Тепер залишалося чекати, чим же завершиться ралі в Виру і як це відгукнеться в заліках обох чемпіонатів…

Спочатку в лідерах почергово побували Роланд Муракас і Прііт Коік (обидва на Ford Fiesta Proto), але здобути перемогу їм так і не вдалося – Роланд зійшов через пошкоджене зчеплення, а Прііт в подальшому поступово здавав свої позиції і відкотився на третє місце. У підсумку, головну роль зіграв Ранно Бундсен, який виграв половину допів і святкував перемогу, навіть незважаючи на 20 секунд штрафу, а другим фінішував його колега по команді A1M Motorsport Аллан Попов. І тепер склалася просто унікальна ситуація… По-перше, в Естонії залишилися лише два претенденти на чемпіонську корону – Валерій Горбань і Ранно Бундсен (рахунок за очками 397:352 на користь пілота Eurolamp WRT). По-друге, в чемпіонаті Латвії теж лідирує ця українсько-естонська пара фаворитів – в обох по 59 очок! І «найсмачніший» елемент трилера наостанок – фінальні етапи естонського і латвійського чемпіонатів відбудуться практично одночасно (Saaremaa Rally 12-13 жовтня і Rally Liepāja 13-14 жовтня)… Тобто зараз склалася абсолютно унікальна ситуація, коли обидва лідери найближчим часом повинні зробити дуже непростий вибір – яким саме чемпіонатом доведеться пожертвувати в жовтні?

Lõuna-Eesti Ralli
1. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VIII) 58.02,4
2. Попов А./Крилов (EE/RUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +36,1
3. Коік/Хелдна (EE, Ford Fiesta Proto) +48,3
4. Блумс/Эглітіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.18,5
5. Воробьйовс/Пукіс (LV, BMW M3) +1.33,3
6. Рінгенберг/Хейна (EE, BMW M3) +2.05,7

Чемпіонат Естонії (після шести етапів)
1. Горбань (UA) – 397
2. Бундсен (EE) – 352
3. Попов (EE) – 333
4. Блумс (LV) – 269
5. Гросс (EE) – 267

Чемпіонат Латвії (після п’яти етапів)
1. Горбань (UA) – 59
2. Бундсен (EE) – 59
3. Блумс (LV) – 33
4. Попов (EE) – 30
5. Беркіс (LV) – 28


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Instagram (reikoolen), Karli Saul, Ray Põder

27-08-2018 5887
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца