Подвійний фінал в Мадриді (ВІДЕО)

Складається таке враження, що іспанці зараз намагаються поступово перетворити свою столицю Мадрид на один з великих ралійних центрів Іспанії. Принаймні, вже дев’ять років поспіль (тобто з 2010 року) фінальним раундом в іспанському асфальтовому чемпіонаті є столичне Rally Comunidad de Madrid, а зараз щось подібне намагаються реалізувати і в гравійній першості – кілька днів тому Campeonato de España de Rallyes de Tierra також фінішувало в Мадриді. Варто виділити дві досить цікаві подробиці… По-перше, Мадрид протягом одного тижня прийняв відразу два фінальних етапи національних ралійних чемпіонатів – спочатку в столицю навідалися учасники асфальтової першості, а за кілька днів прийшла вже черга їхніх колег з гравійної серії (дехто з екіпажів навіть не залишав регіон, а просто здійснив заміну техніки або її перепідготовку на інше покриття). По-друге, недавнє Rallye de Tierra de Madrid проводилося вперше, але ця обставина анітрохи не завадила організаторам негайно отримати для своєї новісінької гонки вищий національний статус.

Переможця гравійного мадридського ралі можна було назвати з імовірністю 95% – все ж Хав’єр Понс помітно перевершує всіх суперників і за швидкістю, і за класом. А коли він недавно змінив Peugeot 208 T16 на Skoda Fabia R5, то його перевага стала ще більшою – адже млада-болеславська техніка давно вважається еталоном в класі R5! Жодних сюрпризів не сталося – Хав’єр на дистанції в 91,05 км привіз найближчому переслідувачу (Горка Ейсменді на Ford Fiesta R5) більше півтори хвилини і здобув сьому перемогу у восьми стартах! Часом стає не дуже цікаво спостерігати за такою явною перевагою чемпіона, тому починаєш придивлятися до того, що відбувається в одній цікавій категорії – класі N5 (який є свого роду гібридом аргентинського Maxi Rally і міжнародного R4). По-перше, Хав’єр Пардо на Suzuki Swift R+ класу N5 зумів завоювати титул віце-чемпіона Іспанії на гравії. По-друге, в гонці відзначився Ефрен Льярена (добре відомий за виступами в ERC Junior U27), який став третім в абсолюті на Peugeot 308 N5. Напевно, варто поспостерігати за ним в наступному році…