Питання «калібру» (ВІДЕО)

З усіх національних чемпіонатів у Східній Європі найостаннішими стартували першості Польщі та Болгарії – відбулася ця подія вже в серпні. Як і у випадку з польським чемпіонатом, болгари відкрили свій великий сезон після тривалої десятимісячної перерви. Перший раунд, Rally Tvarditsa – Elena, не приніс жодних сюрпризів – беззаперечну перемогу здобув екіпаж Мірослава Ангелова (який цього року змінив Skoda Fabia R5 на більш «просунуту» Skoda Fabia Rally2 evo), який легко виграв усі без винятку спецділянки, лідирував зі старту до фінішу і більш ніж на хвилину випередив другого призера. Передбачуваний результат, оскільки Ангелов єдиний у чемпіонаті, хто використовує зброю такого «калібру», як техніка R5/Rally2 – на відміну від його суперників, які стартують на автомобілях класів N4 та R2… Цифри дуже красномовні – Мірослав Ангелов у 2018-2020 роках на своїй Skoda в десяти стартах у чемпіонаті Болгарії здобув вісім перемог та двічі завоював вищий титул. І важко уявити, що хтось завадить йому цього року стати триразовим чемпіоном Болгарії.

У Чехії, де відбувся другий раунд з чотирьох уцілілих після «коронавірусному» розгрому місцевого ралійного календаря, поступово розгортається протистояння двох головних фаворитів, багаторазових національних чемпіонів – Яна Копецкого на заводській Skoda Fabia Rally2 evo та Вацлава Пеха на Ford Focus RS WRC 06. На трасах Kowax ValMez Rally (нібито нового ралі, але насправді це просто перейменоване Valašská Rally, яке відбулося на тих же само спецділянках) теж спрацював принцип «У кого калібр гармати більший, той і сильніший»… Принаймні, Пех на WRC знову переграв Копецкого на Rally2, здобув другу поспіль перемогу і продовжує лідирувати в чемпіонаті. Але навіть наявність потужнішої техніки все одно не дає Вацлаву суттєву перевагу у швидкості, хоч і дозволяє йому вигравати дуелі на трасі. По-перше, на обох етапах відрив Пеха від Копецкого стабільно був менш ніж десять секунд – спочатку 6,4 с на Rally Bohemia, зараз лише 5,3 с на Kowax ValMez Rally. По-друге, за кількістю виграних допів протягом цього сезону рахунок лише 18-14 на користь Пеха. Якщо восени вдасться провести ще два етапів, битва може бути абсолютно непередбачуваною.