Перемоги на тай-брейку (ВІДЕО)

Фінальний раунд чемпіонату Фінляндії, Mad-Croc SM Ralli Salo – Turku, обіцяв справжній «фестиваль» боїв за титули, причому з виразним присмаком трилера. Все ж більшість претендентів на найвищі титули перебували неподалік один від одного, а фінальні змагання носили вищий коефіцієнт 1,5 (тобто екіпаж отримує 37,5 очок за перемогу замість традиційних 25 і т.д.). Чимала частина уваги була зосереджена на вищому дивізіоні SM1 (техніка R5 й Super 2000), де на перших позиціях йшли Юха Сало і Теему Асунмаа (106 і 102 очки відповідно), у яких в сумі налічувалося 13 титулів чемпіона Фінляндії в різних заліках – дев’ять у Юхи, чотири у Теему. Особливо цікавою була ситуація з Сало – від того часу, як він у 2002 році завоював свій перший чемпіонський титул, Юха ніколи не програвав бій за корону більш як два роки поспіль… Зараз у нього якраз той самий період – адже він вже програвав у 2017 та 2018 роках (спочатку Теему Асунмаа, потім Ееріку Пієтарінену).

Вже на старті виник невеликий хаос – першим лідером фінального ралі несподівано став Юхана Райтанен на Skoda Fabia R5 evo. Найцікавіше полягає в тому, що він хоч і виступав періодично як пілот, але відомий в основному як штурман Ееріка Пієтарінена… Потім на перше місце вискочив Еміль Ліндхольм на VW Polo GTI R5 і протримався на ньому понад половину дистанції, але за три допи до фінішу побував за межами траси й стрімко провалився на шосту позицію. В якийсь момент почало здаватися, що чемпіоном стане Юха Сало, бо його опонент Теему Асунмаа вкрай невдало стартував – на двох перших спецділянках він програв понад два десятки секунд. Але потім все радикально змінилося – Теему після цього виграв п’ять допів з семи й прорвався на першу позицію! Ця перемога дозволила йому на самому фініші сезону стати вже п’ятиразовим чемпіоном Фінляндії. А ось Юха Сало встановив особистий антирекорд – зазнав поразки в третій раз поспіль… Окремий трилер відбувався в командному заліку – перед фіналом команда Printsport II йшла тільки третьою, але все ж спромоглася взяти максимум очок і несподівано завоювала титул, випередивши Printsport I лише на 0,5 очка!