«Особливий» голландський шлях (ВІДЕО)

Одним з найскладніших для розуміння ралійних чемпіонатів в Європі є голландський – хоча б тому, що в цій країні насправді є дві першості. Причому, на відміну від Іспанії і Франції з їх «подвійними» чемпіонатами, які чітко розділені за типом покриття (асфальт і гравій), в Голландії різниця полягає виключно в офіційному статусі серій – є власне Nederlands Rallykampioenschap (NRK) і Open Nederlands Rallykampioenschap (ONRK, де можуть з мінімумом обмежень брати участь також іноземні екіпажі). Календарі обох серій збігаються лише частково – якщо національний чемпіонат проходить тільки на території Нідерландів, то ONRK «забігає» ще в Німеччину і Бельгію… Додамо до цього вельми витончену систему нарахування очок (хоча рік тому її трохи спростили, відмовившись від «класового чинника», тобто зайнятого місця в класі) з коефіцієнтами 1 і 1,25.

Тож не дивно, що коли з’являються повідомлення про те, що в Голландії відбувся такий-то етап чемпіонату з ралі, доводиться довго міркувати, про яку саме першість йде мова – NRK або ONRK? На щастя, з Sijperda Zuiderzee Rally таких клопотів не виникало – гонка завжди була етапом національного чемпіонату (статус раундів ONRK і FIA Benelux Rally Trophy був лише додатковим «бонусом»)… Але маршрутний лист цього ралі все ж справив дуже своєрідне і навіть трохи приголомшливе враження – бо протягом дня заплановано 12 допів, які розділені на шість секцій (по дві спецділянки в кожній). Між секціями заплановано п’ять (!) сервісів від 25 до 40 хвилин кожен – всього набирається 2 години 35 хвилин сервісного часу! Це на одноденному ралі-то з бойової дистанцією в 160 км?! Так на багатьох етапах WRC з їх дистанцією 300-350 км допів за три дні зазвичай набираються сім-вісім візитів в зону сервісу і не більше трьох з половиною годин сервісного часу!

Напевно, чи не найпомітнішою подією ралі в Еммелорді стала поява Ханса Вейса (Ford Fiesta R5), який в останній раз стартував на голландських трасах аж два з половиною роки тому (в жовтні 2015 року). І навіть незважаючи на таку велику перерву в домашніх виступах, Вейс впевнено святкував перемогу, перегравши Ермена Кобуса. Взагалі-то, Ханс мимоволі змусив пригадати про події десятирічної давності, коли голландці намагалися запустити на міжнародну «орбіту» своїх перспективних пілотів – в складі команди KNAF Talent First три роки (2008-2010) виступали Ханс Вейс і Кевін Абррінг (на двох чотири перемоги на етапах J-WRC, Ханс в 2010 році став молодіжним віце-чемпіоном світу). Але потім їхні шляхи розійшлися – якщо Аббрінг отримав місце заводського пілота в ERC (Peugeot) і WRC (Hyundai), то кар’єра Вейса помітно пригальмувала (максимумом стали виступи в команді VW Racing SA, в складі якої Ханс в 2014 році став віце-чемпіоном Південної Африки). А ось чи будуть ще якісь нові спроби прориву голландців на міжнародний рівень? Може бути… Про всяк випадок варто тримати в полі зору 20-річного Йіма ван ден Хьовела (в 2017 році він став чемпіоном в «серійному» заліку серії TER), який зараз пересів з Mitsubishi Lancer Evo X на Skoda Fabia R5…

Sijperda Zuiderzee Rally
1. Вейс-мл./Ван Гор (NL, Ford Fiesta R5) 1:20.45,4
2. Кобус/Де Вілд (NL, Skoda Fabia R5) +24,6
3. Ван Лон/Схолталберс (NL, Skoda Fabia R5) +2.41,3
4. Ван ден Хьовел Й./Докс (NL, Skoda Fabia R5) +2.54,0
5. Де Йонг/Дегандт (NL/B, Hyundai i20 R5) +4.04,7
6. Мьойлвийк В./ Мьойлвийк Н. (NL, BMW E46) +5.34,7


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Sven van Linde, Harrie van Beek

24-03-2018 7972
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца