«Одиниці», як символу лідерства, тепер не буде

Довгий час в провідних автоспортивних першостях діючий чемпіон на початку нового сезону отримував перший стартовий номер, і одиниця на борту автомобіля була штукою доволі престижною. Залучення в команду чинного чемпіона завжди супроводжувалося акцентом на тому, що тепер у складі буде автомобіль під першим номером. Однак поступово від цієї традиції почали відмовлятися – в першостях США пілоти давно обирають стартові номери, та й в MotoGP найбільше запам’ятався, безумовно, 46-й стартовий номер 7-разового чемпіона світу в класі 500 куб. см. Валентино Россі. Відносно недавно традиція вибору свого стартового номера прийшла і в Формулу 1, а з сезону 2020 року – і в чемпіонат світу з ралі.

Hyundai, отримавши в своє розпорядження чинного чемпіона світу, все ж не матиме в складі автомобіля з чемпіонської одиницею – Отт вирішив продовжити виступати під тим самим номером, під яким став чемпіоном світу.

Отт Тянак: «Я їздив під восьмим номером протягом останніх двох років і не бачу жодих причин міняти його».


Що стосується головних суперників Отта, то Тьєррі Ньовілль зберіг 11 номер, а Себастьян Ож’є, вперше за шість років залишившись без чемпіонського титулу, зупинив свій вибір на номері 17. Це, до речі, дата його народження. Колега Себа по його новій команді, Елфін Еванс, зберіг свій номер, під яким виступав в минулому сезоні – 33, а Каллє Рованперя зупинив вибір на числі 69.

Ну а дев’ятиразовий чемпіон світу Себастьян Льоб вийде на старт під номером 9.

17-01-2020 2762
  • K-Very

    Традиция выбирать номер для пилота в WRC с 2019-ого!)

Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца