Новий орієнтир для Фабіана Крайма

Цього року вже не раз висловлювалася сакраментальна думка про те, що Фабіану Крайму (який вже третій сезон поспіль захищає кольори Skoda Auto Deutschland) більше нема чого робити в чемпіонаті Німеччини. І статистика лише підтверджувала цю тезу – німець на момент свого 25-річчя встиг зібрати всі можливі нагороди в домашній першості (віце-чемпіон 2015 року, чемпіон 2016-2017 років, здобув 16 перемог в 24 стартах)! І не було жодних сумнівів в тому, що якщо Фабіан проведе ще пару років на національному рівні, то це вже буде просто втрачений час, без якогось подальшого розвитку…

Те, що молодий німець може бути дійсно дуже швидким, визнають майже всі – але свою перевагу в швидкості Крайм поки що зміг як слід продемонструвати лише на німецьких трасах, де буквально знищив всіх своїх суперників (наприклад, в 2017 році йому не завадив стати чемпіоном Німеччини навіть той факт, що національна федерація зняла з нього 30 очок). А на міжнародній арені його досягнення важко назвати однозначними… З одного боку, Фабіан минулого року в складі індійської команди Team MRF став віце-чемпіоном FIA APRC. З іншого, він жодного разу не зміг переграти свого колегу по команді Гаурава Гілла (на відміну від інших юніоров-«варягів» Team MRF – Есапекки Лаппи, Понтуса Тідеманда і Оле Крістіана Вейбю)… Та й рівень конкуренції в Asia-Pacific Rally Championship, м’яко кажучи, не викликає захвату.

І ось прийшов час першого серйозного іспиту – фірмова команда Skoda Auto Deutschland швидко згортає свою програму в чемпіонаті Німеччини і через чотири роки нарешті повертається на траси ERC (в останній раз це було в 2014 році з Зеппом Вігандом, який тоді став віце-чемпіоном Німеччини). Німці підтвердили, що Фабіан Крайм виступить в заліку Junior ERC U28 (для пілотів не старших 28 років, на техніці R5) – як відомо, першим чемпіоном Європи в цій номінації став інший німець, Маріян Грібель. Таким чином, перед Краймом стоять дві задачі – поборотися за вищий титул в юніорській категорії, а також показати максимально високі результати в абсолютному заліку. Програма виступів буде визначена пізніше, але скоріш за все буде налічувати не менше шести стартів – принаймні, саме така кількість етапів запланована в молодіжному календарі ERC.