Новий формат в Іспанії (ВІДЕО)

Всі вже давно звикли до того, що в Іспанії майже чотири десятиріччя паралельно існують два національних чемпіонати з ралі – асфальтовий і гравійний, які перетворилися в дві досить капітально ізольовані одна від іншої серії… По-перше, не так вже й багато насправді універсальних пілотів, які здатні вигравати на обох видах покриття. По-друге, мало хто здатний витягнути програму стартів в двох чемпіонатах – це все ж майже два десятки гонок за сезон (7-8 на гравії, 10-11 на асфальті), з купою праць по перепідготовці техніки. Тому в історії зовсім небагато пілотів, які спромоглися виграти обидва чемпіонати – можна згадати лише знаменитого Антоніо Саніні (зірки іспанських ралі 70-80-х років) та Даніеля Солу. Але зараз іспанська федерація заснувала Súper Campeonato de España de Rally (він же Campeonato de España Mixto de Rallyes), в який увійшли по чотири раунди від асфальтової і гравійної серій (причому гонки строго чергуються за типом покриття) – це відмінний подарунок для тих екіпажів-універсалів, які тепер можуть вже не розриватися між двома чемпіонатами!

Отже, в минулі вихідні в Лорці відбувся свого роду подвійний старт сезону – тобто як в гравійному, так і в «універсальному» чемпіонатах Іспанії. І на одній трасі негайно зійшлися в поєдинку «гравійний король» Хав’єр Понс (Skoda Fabia R5) та 23-річний Хосе Марія Лопес Планельєс (Citroen C3 R5), який зараз потроху розгортає велику національну програму виступів… Але довести до кінця їх дуель не вдалося – Лопес хоч і виграв більше спецділянок (включаючи Power Stage), але втратив три хвилини через прокол і тут же стрімко «полетів» за межі Топ-3. У підсумку, перемогу з помітною перевагою здобув Понс, який і став лідером відразу в двох чемпіонатах Іспанії. На додачу, в центрі уваги опинилися ще дві події… По-перше, в Лорці стартували 12 екіпажів на R5 і 10 на прототипах N5 (такого масованого «вкидання» місцевих Maxi Rally досі ще не було). По-друге, відзначився естонсько-український екіпаж Андруса Лаура (який в минулому був тренером і координатором в Eurolamp WRT) і Володимира Корсі (колишній штурман Валерія Горбаня) на Peugeot 208 R2 – цей дует став другим в моноприводі, програвши тільки Ефрену Льярені, одному з фаворитів ERC Junior!