Нові обрії Олівера Сольберга

Цього року кар’єра юного шведа Олівера Сольберга зробила стрімкий ривок на вищі рівні – протягом сезону він вже встиг записати на свій рахунок цілу низку насправді серйозних досягнень. По-перше, встиг виступити відразу в трьох національних чемпіонатах та в усіх них за підсумками сезону фінішував на подіумі – став чемпіоном Латвії та віце-чемпіоном Естонії (якби зміг виступити на фінальному етапі на Сааремаа, то цілком міг би взяти також другий вищий титул протягом року), а також бронзовим призером в американському ARA National Championship (де виступав у складі місцевої фірмової команди Subaru Rally Team USA). По-друге, у своєму дебютному старті виграв етап чемпіонату Європи в Латвії. По-третє, восени, відразу після досягнення віку 18 років, в Уельсі вперше стартував на етапі WRC – правда, на валлійських трасах вже було помітно, що юному шведу все ж не вистачає повноцінного досвіду виступів на найвищому міжнародному рівні. Але все одно вже не було жодних сумнівів, що тепер на Олівера чекатиме виключно міжнародна програма стартів…

Залишалося відкритим лише одне питання – де саме буде виступати Олівер Сольберг (по ідеї, йому цілком міг підійти й варіант з ERC, де є набагато більше можливостей добре освоїтися на асфальті) і скільки стартів йому постараються організувати… Недавно 18-річний пілот в інтерв’ю зі шведським виданням Värmlands Folkblad повідомив, що хотів би отримати максимальну кількість стартів у чемпіонаті світу – скоріш за все, в заліках WRC-2 (тобто колишньому WRC-2 Pro) або WRC-3 (саме так в 2020 році буде називатися «звичайний» WRC-2). Можливо, навіть вдасться реалізувати програму, яка налічувала б до 12 стартів в чемпіонаті світу. Поки що відомо, що Олівер в січні виступить на Rallye Automobile de Monte-Carlo за кермом звичного VW Polo GTI R5. І майже немає сумнівів в тому, що він з’явиться також на домашньому Rally Sweden. Був ще натяк, що більш детальна інформація буде оприлюднена 20 грудня – є авіть натяки, що Сольберг-молодший може отримати статус фірмового пілота однієї з марок (тим більш, Skoda Motorsport хоч і відкликає свою заводську команду з WRC, але все одно буде працювати з командами імпортерів Skoda та надавати серйозну підтримку юніорам).