Нові часи в Монці (ВІДЕО)

Цього року формат традиційного італійського ралі-шоу на легендарній трасі Autodromo Nazionale di Monza помітно змінився – організатори знову перекроїли систему класів, завдяки чому фактично перетворили свою гонку на змагання «тільки для техніки R5». Тобто повністю відмовилися від монопривода (класи R2, R3) й практично від усіх поколінь WRC (як у версії 2011-2016 років, так і 2017 року). Для охочих виступити на WRC другого покоління (версія 2011-2016 років) було засновано окреме змагання під назвою Monza Rally Show WRC Trophy, де учасникам запропонували скорочений на 20% маршрут (123,96 км СД проти 159,24 км у «головного» Monza Rally Show). Як показали подальші події, у цій категорії з’явилися всього лише п’ять маловідомих екіпажів з Італії й Швейцарії – чотири на Ford Fiesta RS WRC та один на Citroen DS3 WRC. Схоже, що саме ліквідація категорії WRC стала однією з основних причин того, що в цьому році глядачі не змогли побачити Валентино Россі, якому належить рекорд у вигляді семи тріумфів на Monza Rally Show…

Таким чином, ралійне шоу в Монці в цьому році складалося тільки з одного-єдиного класу – виключно техніка R5. Список учасників налічував 59 екіпажів, причому три з них представляли заводську команду Hyundai Motorsport – Даніеля Сордо, Андреаса Міккельсен і Крейга Бріна. Було дуже цікаво побачити, як гравці вищої світової ліги проявлять себе на приблизно рівній техніці в боротьбі з місцевими екіпажами, які зазвичай мало не напам’ять знають всі особливості Autodromo Nazionale di Monza… Відповіді прийшли швидко – господарі траси весь час насправді успішно «пресували» грандів WRC. Протягом всього ралі був лише один момент, коли Сордо зумів вирватися на позицію лідера (на СУ5) – але вже на наступному допі іспанець (Hyundai i20 R5) поступився натиску Андреа Круньоли (Volkswagen Polo GTI R5). У підсумку, на вищу сходинку подіуму знову піднявся представник Італії – за всю історію Monza Rally Show гостям тільки чотири рази вдавалося вигравати тут (Даніель Сордо досяг успіху двічі, по одній перемозі у Себастьяна Льоба та Роберта Кубіци). Двом іншим представникам Hyundai Motorsport, Міккельсену і Брину, теж довелося повоювати за місце в Топ-5.

За традицією, програму змагань в неділю закривало Monza Masters’Show – парні заїзди на короткій трасі, яка розмічена безпосередньо на прямій старт-фініш. Тріумфатор головного змагання, Андреа Круньола, не став зупинятися на досягнутому й зробив повноцінний дубль – тобто став також переможцем в заліку Monza Masters’Show – Vetture R5! На щастя, вболівальники в Монці все ж побачили на трасі техніку WRC останнього покоління – спеціально для цього був організований залік Monza Masters’Show – Vetture WRC Plus, який насправді перетворився на окреме шоу від Hyundai Motorsport (для чого команда привезла з Альценау два заводських Hyundai i20 Coupe WRC). При цьому до тріо Сордо-Міккельсен-Брін приєднався також Тьєррі Ньовілль – спочатку ця четвірка зіграла між собою за коловою системою (кожен зустрівся з кожним), після чого два кращих екіпажі з’ясували, хто ж є найсильнішим на італійській трасі. У фінал вийшли Даніель Сордо з Тьєррі Ньовіллем – гору взяв іспанець, який у фінальному заїзді випередив бельгійця на 0,82 секунди.