Національні «сутички» в Іпрі (ВІДЕО)

Тріумф Тьєррі Ньовілля на Ypres Rally плюс серйозні аварії Бріана Буфф’є і Оле Хрістіана Вейбю майже повністю поглинули увагу глядачів – якось в стороні залишився той факт, що найбільше бельгійське ралі було також етапом двох національних чемпіонатів (Бельгії і Великої Британії), де йшли свої власні регулярні і тривалі битви. Ніхто навіть не сумнівався, що перевага буде на боці місцевих екіпажів – дуже нечасто комусь з чужинців вдається нав’язати господарям траси повноцінну боротьбу на рівних… І поки Ньовілль бадьоро мчав попереду, вигравши дві третини допів, за його спиною постійно «кипів» дуже гарячий бій між двома головними фаворитами чемпіонату Бельгії – чинним чемпіоном Вінсентом Вершуреном і «хронічним невдахою» Крісом Прінсеном, який вже майже два десятиріччя не може повторно завоювати вищий титул. У цій «стрілянині» під Іпром гору взяв Вершурен – друге місце в абсолюті дозволило йому ще трохи збільшити свій відрив від Прінсена. Але заспокоюватися рано – до фінішу сезону ще три етапи, а рахунок поки тільки 88:80.

А ось британські гості наочно продемонстрували, що «зайдам» завжди дуже важко боротися на трасах під Іпром – подібне під силу тільки дійсно першокласним пілотам (про що свідчить список іноземних переможців Ypres Rally, де можна побачити імена Жан-Клода Андрюе, Жана Раньотті, Бернара Дарніша, Хенрі Тойвонена, Кріса Міка, Юхо Хяннінена ті інших)… Принаймні, ніхто з гостей з Туманного Альбіону не зміг дотягнутися до Топ-5 – лише три екіпажі спромоглися замкнути десятку кращих в абсолюті. У своєму ж національному заліку кращим став Метт Едвардс, який лише в минулому році почав пробиватися в британську ралійну еліту – зараз він на старті нинішнього сезону здобув вже другу перемогу поспіль і лідирує з солідним відривом від торішнього чемпіона Кейта Кроніна (стовідсоткові 50 очок проти 30). Взагалі-то, насправді перевага Едвардса на бельгійських трасах виявилася більш ніж помітною… І нехай нікого не обманюють досить скромні 18 секунд відриву від другого призера Девіда Богі – адже Метт Едвардс виграв з «баластом» 70 секунд штрафу!