На різних відрізках дистанції (ВІДЕО)

Ралійне літо в Європі набирає швидкість – низка національних чемпіонатів вже досягли свого «екватора» або навіть вийшли на фінішну пряму (як це сталося в Фінляндії). В цю компанію недавно потрапила ще Угорщина, де в минулі вихідні відбулося Mecsek Rallye, четвертий етап національного чемпіонату з восьми запланованих. За підсумками змагання на трасах під Печем можна було виділити відразу чотири основні події. По-перше, не було Яна Копецкого – фактично, чех зараз вже вибув зі боротьби за титул. По-друге, свою першу перемогу в Угорщини нарешті здобув Мадс Остберг, що дозволило норвежцю вийти на третє місце в загальному заліку чемпіонату. По-третє, ініціатива в першості досі належить чинному чемпіону Андрашу Хадіку – завдяки його стабільності та результативності (чотири поспіль фініші другим в абсолюті) він вже на 40 очок випереджає найближчого суперника (126 очок проти 86 у Міклоша Чомоша, який майже на самому старті Mecsek Rallye вибув з боротьби). По-четверте, в Угорщині раптово з’явився WRC останнього покоління – команда Роберта Бутора придбала Citroen C3 WRC, на якому у 2019 році виступав Себастьян Ож’є. Цікаво, з якою метою?

В Італії сезон теж несеться повним ходом під усіма вітрилами – гравійне San Marino Rally дозволило досягти «екватора» відразу в двох національних серіях, Campionato Italiano Rally Sparco (четвертий етап зі восьми) та Campionato Italiano Rally Terra (третій раунд із шести). На тутешніх трасах відбувався невеликий хаос, в якому найкраще за всіх зорієнтувалися лідери гравійного чемпіонату Умберто Скандола (чотири виграних СД зі дев’яти та перемога в ралі) і Паоло Андреуччі (вчергове стартував у кольорах MRF Tyres, виграв три допи, але дві хвилини штрафу відкинули його зі другого на сьоме місце). Другим фінішував Фабіо Андольфі, якому цей успіх дозволив стати новим лідером «головного» чемпіонату Італії. Третю позицію завоював болівійський юніор, 18-річний Бруно Буласія, який цього року перебрався на італійські траси, де активно опановує нову для себе техніку Rally2. Найбільшим сюрпризом цього ралі стали невдачі Джандоменіко Бассо (відверто слабо провів все змагання та зійшов на фінальному допі) і чинного чемпіона Андреа Круньоли (його стрімкий перехід у Hyundai Rally Team Italia цього року поки майже нічого, крім різноманітних проблем, чемпіону не приніс)…

На тлі такої активності в більшості країн Європи зі загальної картини випадають окремі країни. Наприклад, Бельгія, яка тільки наприкінці червня нарешті запустила свій національний чемпіонат – все ж певний прогрес у порівнянні з торішніми подіями, коли відбулися лише два раунди (ще дев’ять спроб провести етап впали під натиском коронавірусу). В цілому, бельгійці зараз більше націлені на осінь – якщо влітку відбудуться тільки два раунди, South Belgian Rally (25-26 червня) і Renties Ypres Rally Belgium (13-15 серпня, входить також в календар WRC), то потім протягом трьох місяців заплановані відразу сім раундів національного чемпіонату! Старт бельгійського чемпіонату 2021 року приніс досить цікавий результат – суттєва перевага була на боці Гіслена де Мевіуса, який виграв три чверті спецділянок і впевнено переграв двох чемпіонів Бельгії минулих років, Адріана Фернемона та Кріса Прінсена. Можна було ще побачити в Бельгії двох міжнародних учасників, люксембуржця Грегуара Мюнстера (торішнього віце-чемпіона ERC1 Junior) і француза Ніколя Кьямена (виступає в WRC-3, де зараз займає третю позицію), але обидва стрімко вибули з боротьби на перших же допах.

Mecsek Rallye
1. Остберг/Еріксен (N, Citroen C3 Rally2) 1:12.07,1
2. Хадік/Кертес (H) Ford Fiesta Rally2 +33,6
3. Гжиб/Коздронь (PL, Skoda Fabia Rally2 evo) +38,2
4. Веленцеі/Бацігал (H/SK, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.38,3
5. Клаус/Чаньї (H, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.35,7

Чемпіонат Угорщини (після чотирьох етапів)
1. Хадік – 126
2. Чомош – 86
3. Остберг (N) – 82
4. Клаус – 78
5. Копецкі (CZ) – 66

San Marino Rally
1. Скандола/Д’Аморе (I, Hyundai i20 R5) 1:00.06,9
2. Андольфі/Савойя (I, Skoda Fabia R5) +30,6
3. Буласія Б./Дер Оганесян (BOL/RA, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.00,1
4. Олдраті/Де Гуйо (I, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.32,6
5. Чекколі/Біонді (RSM/I, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.38,8

Чемпіонат Італії (після чотирьох етапів)
1. Андольфі – 46,5
2. Бассо – 43
3. Брін (IRL) – 41

South Belgian Rally
1. Де Мевіус/Жале (B, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:11.08,7
2. Фернемон/Майен (B, Skoda Fabia Rally2 evo) +29,9
3. Прінсен/Касперс (B, Citroen C3 Rally2) +1.23,0
4. Потті/Дюмон (B, Ford Fiesta Rally2) +1.38,5
5. Кракко/Вермьолен (B, Skoda Fabia Rally2 evo) +2.04,1


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Bitto Zsolt, ACI Sport, Kroon-Oil Belgian Rally Championship

28-06-2021 7316
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца