Льоб: Головне у WRC – це насолода

Ралі Мексики буде не лише черговим етапом у боротьбі за чемпіонство у світовій першості з ралі, але й ареною повернення Себастьяна Льоба. Дев’ятиразовий чемпіон світу вирішив цього року виступити на трьох етапах за кермом Citroen C3 WRC, і перший з них відбудеться вже наступного тижня у Латинській Америці.

Перед цією подією офіційний канал WRC представив велике інтерв’ю Льоба, у якому він розповів, чому вирішив повернутися та що очікує від своїх гонок.

– Вся ралійна спільнота рада бачити вас у WRC. Чому ви вибрали ці гонки?

Я буду в Мексиці, на Корсиці та в Каталонії. Я обрав ці гонки, тому що перш за все мені потрібно було знайти дати, які не збігалися б із моїм календарем у ралі-кросі. Я не хотів робити багато справ в один момент та нагромаджувати середину року, тому обрав етапи, які пройдуть перед сезоном.

Франція – просто тому що я хотів проїхати цю гонку. Мексика – я дуже хотів проїхати гравійну гонку, а вона найкраще підходить для мого календаря.

– Ви зайняті за межами ралі, ви також в цьому спорті здобули все, що можливо. Що підштовхнуло вас до повернення?

Просто насолода від ралійної машини. Я декілька разів виступав у Франції за межами WRC – і завжди отримував задоволення. У мене з’явилася нагода проїхати гонки, випробувати нові машини WRC, вони виглядають чарівно. У мене є шанс – і я хочу нам скористатися.

– Ви вже були за кермом машини на тестах. Наскільки сильно очікуєте боротьби на трасі?

Я очікую старту гонки. Провести етап на такій машині – це чудово. Але це буде складно, оскільки я не був у Мексиці вже шість років, а етап постійно змінювався. Можливо, буде складно спіймати темп, але я поїду та спробую.

– Зараз у WRC дуже конкурентна боротьба, багато гонщиків виграють гонки. Чого ви хочете досягти у цих трьох гонках?

Як я сказав, дійсно складно зрозуміти, на що я можу розраховувати. Я не знатиму гарно спецділянки, я не вивчив машину, я довгий час не змагався на гравії. На асфальті я з’являвся частіше. Сподіваюся, що там я буду у гарній формі, а щодо гравію – гадки не маю.

– Після минулорічних проблем із надійністю команда Citroen впевнена у своїй машині 2018-го. Що ви думаєте про цей автомобіль?

Проблема в тому, що я спробував лише цю машину. Складно перевірити, як працюють інші автомобілі. Відчуття за кермом були нормальними, але у швидкісних поворотах було непросто спіймати гарний темп на слизькому покритті. На сухому асфальті все було ідеально.

– Чи станемо ми свідками повноцінного повернення Себастьяна Льоба у WRC?

Ні, у мене плани в ралі-кросі. В ралі я хочу лише отримати задоволення, бо скучив на відстані. А в цілому я буду змагатися в ралі-кросі.

– Скажіть, що ви думаєте про Себастьяна Ож’є. Наразі він веде боротьбу за шостий титул. Чи може він виграти дев’ять та наздогнати вас?

Поки що рано казати, але він на вірному шляху, він чудово виконує свою роботу. Минулого року він виграв п’ятий титул. Думаю, це було непросто, але він став розумнішим гонщиком. У нього не було найкращої машини, але йому все вдалося, він здобував очки – і так виграв.

28-02-2018 4563
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца