Кубок світу: португальські тренування

Попередній список учасників Baja Portalegre 500 здивував і не здивував одночасно. З одного боку, в Португалії виступлять відразу два фірмових екіпажі X-raid, француза Стефана Петеранселя і іспанця Хоана Нані Роми. З іншого, гонка вже майже нічого не вирішує в Кубку світу з ралі-рейдів, тому такого складу учасників, як в тому ж Марокко кілька тижнів тому, ніхто і не чекав… Наприклад, в списку є екіпаж Володимира Васільєва, але його насправді не буде на португальських трасах. Таким чином, трійка призерів в абсолютному заліку Кубка світу визначилася остаточно – ще в Марокко чемпіоном став поляк Якуб Пшигоньскі, «срібло» йде до чеху Мартіна Прокопа (дійсно відмінний результат для недавнього класичного раліста!), третє місце посів Володимир Васільєв. Найцікавіша ситуація зараз в заліку групи Т3 (легкі багі SSV/UTV) – тут на перемогу в Кубку світу досі претендують два іспанці, Хосе Луїс Пенья і Сантьяго Наварро (рахунок за очками 244:240 на користь Пеньї). При цьому Хосе Луїсу для завоювання вищого титулу вистачить навіть четвертого місця…

Безумовно, центральною подією Baja Portalegre 500 буде присутність екіпажів Стефана Петеранселя і Хоана Нані Роми, які поведуть в бій звичні повнопривідні Mini JCW Rally. І якщо для іспанця це буде черговий етап в його персональній програмі підготовки до «Дакару», то для француза ця гонка стане особливою – адже він вперше за майже два десятиріччя буде пілотувати техніку вищого класу Т1 з новим штурманом (якщо не брати до уваги епізодичних виступів з дружиною Андреа Майєр на SSV/UTV). Взагалі-то штурманська «рокіровка» вийшла дуже навіть несподіваною – адже Жан-Поль Коттре (який їздив з Петеранселем з 1999 року) перейшов до Сіріля Депре і вже встиг здобути з ним третє місце на недавньому Rallye du Maroc, зате Давід Кастера (він ж колишній штурман Депре в Peugeot) займе місце поряд зі Стефаном Петеранселем. Таке враження, що тут не обійшлося без якихось особистих проблем всередині обох екіпажів, що і призвело до такої «перестановки». Трохи здивував той факт, що Петерансель в Португалії стартує на Mini JCW Rally, а не на Mini JCW Buggy…