«Кубок Лиманів»: миколаївський сюжет

Поки «великий» чемпіонат України з ралі взяв чималу паузу (наступний раунд очікується в середині серпня в Маріуполі), поступово набирає хід чемпіонат України з міні-ралі «Кубок Лиманів», де в минулі вихідні в Миколаївській області відбувся другий етап серії, Ралі «NIKO -2021». Під час підготовки цього змагання не обійшлося без серйозних пригод, коли ралі довелося майже в останній момент «пересунути» на п’ять тижнів – з початково запланованих 19-20 червня на 24-25 липня… Сталося це через екстремальні погодні умови, коли в середині червня потужні зливи та бурі накрили Миколаївську, Одеську, Херсонську області, та буквально змили частину місцевих гравійних доріг. На щастя, подібне коригування календаря не завадило зібрати на старті довгоочікуваного Ралі «NIKO-2021» 32 екіпажі, серед них можна було побачити чимало регулярних учасників чемпіонату України з ралі – Антона Корзуна, Юрія Хоміцького, Дар’ю Бакай, Миколу Нікітюка, Ігоря Нечипорука та інших. До цієї компанії додався Ігор Чаповський на Mini JCW WRC, переможець стартового раунду «Кубка Лиманів» 2021 року – саме його вважали головним фаворитом миколаївського етапу.

Однак події на трасі в Зайчевському (спецділянка довжиною 15,2 км, по три проїзди в обидві сторони) почали дивувати зі самого старту… Ініціативу негайно перехопив Денис Сидоров, який тільки в травні повернувся на ралійні траси після майже трирічної перерви – в нього найкращий час на СД1 і майже десять секунд відриву від найближчого переслідувача. І цей успішний ривок Сидорова швидко отримав ефектне продовження – на його рахунку чотири виграних спецділянки з шести, лідирування від старту до фінішу, впевнена перемога з 45 секундами переваги! Востаннє екіпаж Сидорова та Романова вигравав майже чотири роки тому – сталося це в серпні 2017 року на Ралі «Куяльник»… Не бракувало й інших несподіванок – Чаповський хоч і виграв у підсумку два допи, але змушений був задовольнитися лише третьою позицією на фініші (відстав від другого призера Юрія Хоміцького всього лише на 11 секунди). Ще на першій половині дистанції вибули Дар’ї Бакай (розпочала боротьбу другим часом на стартовому допі, але вже на СД2 пошкодила підвіску) і Антон Корзун (вийшла з ладу турбіна). А ось друга петля (у зворотному напрямку) серйозних втрат вже не принесла.

У моноприводі події спочатку йшли за найбільш передбачуваним сценарієм, коли вперед миттєво вирвався екіпаж Михайла Горшкова і Станіслава Прусса на Peugeot 208 R2, які трьома тижнями раніше вже виграли Ралі «Трембіта» в заліку 2WD Open. Цей дует зі старту виграв у моноприводі чотири спецділянки поспіль і майже на півтори хвилини відірвався від Романа Жельніо (Renault Clio R3). Але два фінальних допи встигли різко змінити загальну картину… Горшков зіткнувся з проблемами, збився з темпу, але все ж спромігся відсвяткувати перемогу в моноприводі та класі P7 – його підсумкова перевага склала лише 9,5 секунд… Однак головний сюрприз влаштував екіпаж Євгена Галдіна на старенькому Opel Kadett, який на фініші виграв два допа поспіль, випередив Жельніо на Renault Clio R3 і буквально продерся на друге місце в P7 і моноприводі! Зараз багато хто вже з нетерпінням чекає відповіді на питання – кого з нинішніх героїв «Кубка Лиманів» побачимо на серпневому Ралі «Маріуполь», четвертому етапі чемпіонату України з ралі? Зараз уже почали з’являтися натяки, що в Маріуполі можуть з’явитися як мінімум екіпажі Ігоря Чаповського та Дениса Сидорова – було б цікаво знову зустріти їх на одній трасі з основними фаворитами українського чемпіонату!

Ралі «NIKO-2021»
1. Сидоров/Романов (UA, Mitsubishi Lancer Evo X) 1:02.59,3
2. Хоміцький/Рощенко (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +46,6
3. Чаповський/Корся (UA, Mini JCW WRC) +47,7
4. Рель/Донський (UA, Volkswagen Polo Proto) +3.17,7
5. Нікітюк/Безруков (UA, Subaru Impreza WRX STI N12) +5.32,4
6. Єфімов/Щербаков (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) +5.53,2
7. Лобоцький/Бішко (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) +8.36,6
8. Горшков/Прусс (UA, Peugeot 208 R2) +8.37,0
9. Галдін/Галдіна (UA, Opel Kadett) +8.46,5
10. Жельніо/Шинкаренко (UA, Renault Clio R3) +9.15,0

«Кубок Лиманов», абсолют (після двох етапів)
1-2. Чаповський – 16
1-2. Сидоров – 16
3. Хоміцький – 13
4. Корзун – 8
5. Єфімов – 7

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Віктор Аджамський

28-07-2021 29012
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца