Кінець канікул у Балтії (ВІДЕО)

Слід відзначити, що Rally Cup Visaginas, яке відбулося 7 травня у Вісагінасі, становило чималий інтерес не тільки для наших прихильників ралі (перший виступ українського екіпажу у ралійних змаганнях після початку повномасштабної війни росії проти України), а й для місцевих уболівальників… Адже це ралі стало першим змаганням у Балтії після тривалої зимово-весняної перерви, яка тривала від 12 лютого, коли у Латвії відбулося Rallijs Sarma, спільний раунд латвійського та естонського чемпіонатів – якраз за його підсумками українсько-естонський дует Валерія Горбаня і Сергія Ларенса (команда Eurolamp WRT) став лідером обох національних чемпіонатів. На жаль, усі подальші плани екіпажу перекреслило російське вторгнення до України. Тому для наших уболівальників поява українців Олександра Салюка-старшого і Юлії Єфімової на Rally Cup Visaginas мала особливе значення. Попри цілу низку клопотів (непростий шлях з України до Литви, тривала перерва у виступах Салюка, відсутність досвіду спільних виступів, відсутність попередніх тестів на «чужій» машині), наш екіпаж подолав усю дистанцію та фінішував 22-м в абсолюті. Крім того, як відзначив колега з Rally.in.ua, Олександр Салюк став володарем нового рекорду України – стартував у ралі у віці 67 років 7 місяців 15 днів!

У боротьбі за перемогу у Вісагінасі жодних сюрпризів не спостерігалося – екіпаж Домінікаса Бутвіласа та Ренатаса Вайткявічюса на Skoda Fabia R5 виграв усі спецділянки та майже на хвилину випередив наближчого суперника, Гедруса Фірантаса і Матаса Валюліса (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Цікаво ще було побачити у Топ-10 таку «нестандартну» техніку, як Mitsubishi Mirage RS Proto Evo II Еугеніюса Сладкявічюса (четверте місце), раритетні Mitsubishi Lancer Evo III Едгарса Балодіса й Audi 90 Quattro Яніса Сали (обидва латвійських екіпажі фінішували п’ятим і шостим відповідно)… У моноприводі теж було на кого подивитися – наприклад, Гедрюс Ноткус цього року пересів зі звичного повнопривідного Mitsubishi (на якому здобув кілька титулів і подіумів у своїх залікових категоріях) на задньопривідний BMW 325 Ti Compact E46. І вже у другому своєму старті на цьому автомобілі здобув другу позицію серед усіх моноприводних екіпажів. Нагадав про себе також Довілас Чютеле, добре відомий нашим уболівальникам за торішніми виступами у ралійному чемпіонаті України, який на кермом Lada VFTS виграв у заліку Historic, а також став восьмим у неофіційному заліку монопривода!

Якщо уважно придивитися до спортивного календаря, то можна відзначити одну важливу деталь – Rally Cup Visaginas «запускає» цілу хвилю травневих ралійних змагань у Балтії… Принаймні, протягом найближчих двох тижнів матимемо низку різноманітних змагань – наприклад, у наступний уїк-енд заплановані відразу два ралі, Gravel Fest Rally у литовському Лаздияї (відкриває сезон відразу у двох місцевих чемпіонатах, з ралі-спринтів та міні-ралі) та естонське Rapla Ralli, третій раунд чемпіонату Естонії. А за два тижні стартує вже «великий» чемпіонат Литви з ралі, причому перший раунд буде «виїзним», а не домашнім – у польському Бялистоку повинен відбутися Rajd Podlaski, який одночасно буде другим етапом чемпіонату Польщі. Тобто цього року ралійний травень у Балтії обіцяє стати насправді «спекотним» та багатим на різноманітні події…