Кінець інтриги в WRC-2

Ще три дні тому питання з чемпіонським титулом у WRC-2 залишався відкритим – в Австралії повинні були зустрітися обидва претенденти на корону, француз П’єр-Луї Лубе (91 пункт) і мексиканець Беніто Гуерра (75). Шанси у Лубе на підсумковий успіх були помітно вищими – на фінальному раунді йому досить було дістатися до фінішу мінімум четвертим (не найскладніша задача для нього, бо в заявці на Kennards Hire Rally Australia налічувалося тільки п’ять учасників WRC-2). Але боротьба за вищий титул в WRC-2 раптово завершилася – з’явилося повідомлення про те, що мексиканець Беніто Гуерра і болівієць Марко Буласія Вілкінсон пропустять фінальний раунд… Таким чином, кількість учасників в WRC-2 в Австралії миттєво скоротилася лише до трьох (П’єр-Луї Лубе, Фабіо Андольфі, Гаурав Гілл), а Лубе достроково завоював чемпіонський титул! Зовсім не той фінал сезону, на який розраховували вболівальники обох претендентів – адже інтрига луснула відразу…

Офіційна версія наступна – іспанська команда RaceSeven, яка займалася обслуговуванням Skoda Fabia R5 для Беніто Гуерри та Марка Буласії, стрімко вирішила завершити свою програму в WRC-2 в цьому році і не стала відправляти свою техніку в Австралію. Причина такого рішення – невдалий виступ в Каталонії обох екіпажів, які не змогли фінішувати (болівійця вивели з гри технічні проблеми, мексиканець відмовився від подальшого виступу з особистих мотивів). Можна тільки здогадуватися, що ж там сталося насправді – чи то розчарування від невдачі виявилося занадто великим, то чи навіть якийсь конфлікт з екіпажами виник… Отже, в WRC-2 залишилося відкритим лише одне питання – хто виявиться третім на подіумі за підсумками сезону? Адже П’єр-Луї Лубе вже чемпіон, а поляк Каєтан Каєтановіч в будь-якому випадку гарантував собі місце не нижче третього… Тепер все залежить від того, як виступить в Австралії італієць Фабіо Андольфі – перемога дасть йому титул віце-чемпіона, фініш в змаганні гарантує «бронзу », а схід залишить Фабіо поза межами Топ-3.

P.S. Стало також відомо, що в Австралії не буде жодного учасника заводської категорії WRC-2 Pro, бо Skoda Motorsport анулювала заявку для Яна Копецкого. Все одно чемпіонат WRC-2 Pro чеська команда вже виграла.