Junior WRC: «строката» компанія

На тлі нескінчених «повідомлень з фронту», тобто серії новин про стан справ на Rally Sweden («кліматична» катастрофа, скорочення кількості учасників та дистанції змагання), майже непоміченим пройшов той факт, що Швеція відкриває сезон в заліку Junior WRC. Звичайно, за таких умов залишається поспівчувати юніорам – адже їм доведеться виступати в аномальних умовах (майже на голому гравії, причому на шипованій гумі), так ще й стартувати вони будуть вже після двох з половиною десятків екіпажів на повнопривідній техніці WRC та R5. Можна лише здогадуватися, в якому стані буде покриття траси на той момент… Але якщо відволіктися від нинішньої екстремальної ситуації на шведському ралі, то можна виділити одну важливу деталь – на першому етапі Junior WRC з’являться 16 учасників цієї категорії. Причому серед них є британсько-шведський жіночий екіпаж Кеті Маннінгс та Іди Лідебьєр-Гранберг. Однією з останніх в цій категорії з жінок виступала австралійка Моллі Тейлор – у WRC Academy (2011) та Junior WRC (2014 року), де зуміла здобути третє місце в Фінляндії-2014. Потім була ще француженка Шарлотт Дальмассо, яка тричі стартувала у 2015 році та набрала 5 очок.

Цікаво, що серед учасників молодіжної першості є чимало «ветеранів», які проводять вже другий або навіть третій сезон в Junior WRC – швед Том Крістенссон (торішній віце-чемпіон J-WRC), естонець Кен Торн (п’яте місце у 2018 році), латвієць Мартіньш Сескс (чемпіон ERC Junior U27 2018 року), британець Джон Армстронг (третій в заліку Drive DMACK Cup у 2016 році), італієць Енріко Олдраті, парагваєць Фабрісіо Сальдівар… Несподівано з’явився також норвежець Оскар Сольберг (син Хеннінга), який понад два роки обмежувався тільки епізодичними виступами на національному рівні, а в чемпіонаті світу не стартував уже три роки (від Швеції-2017). Але найбільше здивував великий «наступ» італійців – адже заявки подали відразу чотири екіпажі з цієї країни, тобто чверть всіх учасників Junior WRC! Причому досить кумедно було побачити серед юніорів 26-річного Фабріціо Андольфі, на чиєму рахунку вже понад три десятки стартів в чемпіонаті світу – він став третім призером WRC-3 в 2016 році та провів три сезони в WRC-2 (1 перемога і 3 подіуми)!

До речі, в групі Rally 4 (клас R2) стартують ще два молодіжних екіпажи, але поза заліком Junior WRC – шведа Денніса Родстрьома, який після двох сезонів в J-WRC (другий у 2018 році, третій у 2019) перебирається до ERC3 Junior, і естонця Георга Ліннамяе (два роки виступає з українським штурманом Володимиром Корсею).

Учасники Junior WRC 2020
Андольфі Фабіо (I)
Армстронг Джон (GB)
Бадю Рауль (RO)
Белл Руайр (GB)
Чуффі Томмазо (I)
Йоона Лаурі (FIN)
Крістенссон Том (S)
Маннінгс Кеті (GB)
Льоннстрьом Понтус (S)
Поллара Марко (I)
Пайарі Самі (FIN)
Олдраті Енріко (I)
Сольберг Оскар (N)
Сескс Мартіньш (LV)
Торн Кен (EE)
Сальдівар Фабрісіо (PY)

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото FIA Junior WRC

13-02-2020 10483
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца