Італія: нові і старі варіанти (ВІДЕО)

Зараз все частіше приходиш до висновку, що в італійських ралі настає певний період змін – в першу чергу, очікується загострення боротьби за вищий титул в Campionato Italiano Rally. В останні роки майже всі події в чемпіонаті Італії зазвичай відбувалися за одним і тим ж сценарієм – спочатку ряд команд заявляють, що мають намір боротися за титул, включаються в гру, але тут швидко приходить Peugeot Sport Italia з Паоло Андреуччі і гарантовано вбиває будь-яку конкуренцію (в 2009-2018 роках, тобто за десять сезонів, Андреуччі лише двічі програв чемпіонат). Зате зараз відбулося чимало подій – Паоло вирішив покинути ралійні траси (можливо, в подальшому буде час від часу виступати в інших серіях), потихеньку йде з чемпіонату Peugeot Italia (від 208 T16 вже відмовилися, залишилася тільки молодіжна програма на 208 R2), приходить Citroen Italia (з новим Citroen C3 R5 і Лукою Россетті), підтягнулися також фольксвагенівці з VW Polo GTI R5 (головною надією повинен стати Андреа Круньола)… Плюс поява такого «джокера», як ірландець Крейг Брін на Skoda Fabia R5!

Пролог виграв Сімоне Кампеделлі (Ford Fiesta R5), але після цього на перші ролі дуже швидко вийшли два інших гравця – Андреа Круньола (VW Polo GTI R5) і Джандоменіко Бассо, який після минулорічніх метань між Hyundai i20 R5 і Skoda Fabia R5 начебто остаточно зупинився на чеській техніці. І протягом майже всієї гонки Круньола поступово збільшував свою перевагу – виграв сім допів, відірвався від Бассо на сім секунд з невеликим… Здавалося, все йде до чергової перемоги VW Polo GTI R5 – цього разу першої для німецької марки в Південній Європі. Але саме в цей момент Круньолу підстерегли технічні проблеми – раптово вийшов з ладу гідропідсилювач керма. Після цього епізоду гонку очолив Джандоменіко Бассо, який до самого фінішу успішно відбивався від «нальотів» Сімоне Кампеделлі і відкрив сезон перемогою. Схоже, зараз чемпіонат Італії нарешті може стати насправді захоплюючим – адже в Чокко чотири найсильніших екіпажі фінішували в інтервалі 16,5 секунди – при тому, що Лука Россетті тільки освоює Citroen C3 R5, а ірландський гість Крейг Брін взагалі дебютує на місцевих трасах. Цікаво, що буде відбуватися на квітневому Rallye Sanremo?