Іспанія: битва за «срібло» (ВІДЕО)

Великий (і від 2021 року вже єдиний в Іспанії) Súper Campeonato de España de Rally в минулі вихідні приніс своєрідний сюрприз – у провінції Ла-Корунья відбувся вже шостий раунд першості, Rallye de Ferrol, який був також етапом серії TER (правда, слід визнати, цей міжнародний статус змагання взагалі не зацікавив нікого з потенційних гостей). При цьому суперчемпіонат поки не досяг навіть свого «екватору», оскільки в цьому році заплановано ще сім раундів плюс обов’язковий шоу-фінал у Мадриді! Склад учасників не надто потішив – у вищій категорії з’явилися лише шість екіпажів на R5/Rally2 плюс два на заводських Suzuki Swift R4LLY S. Частково це було компенсовано досить непоганою компанією фаворитів – до трійки лідерів першості (Хосе Антоніо Суарес, Іван Арес, Ян Соланс) несподівано долучився Ефрен Льярена, для якого цей старт повинен був стати непоганим бойовим тренуванням перед міжнародним виступом на чеському Barum Czech Rally Zlín (четвертий етап ERC, запланований на 27-29 серпня). Отже, три регулярних учасники плюс «джокер», у якого ще досі не було помітних успіхів на асфальтових етапах чемпіонату Іспанії – яким виявиться підсумок їхньої зустрічі? Тренування Льярени вийшла успішним – він хоч не виграв жодного допу, зате фінішував другим!

Ралі під Ферролем відразу перетворилося на лотерею «щастить – не щастить», в якій дружно постраждали два лідери чемпіонату з трьох. Ян Соланс на першому допі збився з темпу (понад двадцять секунд відставання), потім пробив колесо, спіймав пізніше півтори хвилини штрафу та фінішував лише сьомим. Хосе Антоніо Суарес виграв найбільше допів, але прокол, проблеми з гальмами плюс 20 секунд штрафу «пригальмували» його до третьої позиції – перемога пішла до Івана Ареса, який вже втретє виграв свій «домашній» етап. Однак у загальному заліку Súper Campeonato de España de Rally складається наступна картина – Суарес впевнено лідирує, Арес зі Солансом воюють між собою за «срібло» за підсумками сезону. Необхідно також тримати в пам’яті важливу особливість чемпіонату – протягом сезону екіпажі можуть бути номіновані на здобуття очок максимум на 10 етапах (6 асфальтових плюс 4 гравійних), у залік за підсумками сезону йдуть п’ять кращих результатів на асфальті та три на гравії. Суарес поки використав п’ять стартів (3 асфальт, 2 гравій) – у нього три перемоги та два подіуми. Арес вже встиг «спалити» шість раундів зі десяти (з них чотири на асфальті), які принесли йому перемогу, два подіуми та два сходи – запасу міцності у нього вже немає… Зате у Яна Соланса тільки чотири старти (три на асфальті, один на гравії), завдяки чому в нього є шанс наздогнати лідера Суареса.