Ірландсько-британські справи (ВІДЕО)

Відоме Ulster Rally вже чотири десятиріччя було своєрідною проміжною ланкою між британським та ірландським чемпіонатами – змагання, що проходять в Північній Ірландії, дуже часто була спільним етапом для обох серій. Не стало винятком також ралі 2019 року, яке було передостаннім етапом Irish Tarmac Rally Championship і British Rally Championship… Гонка негайно перетворилася на бенефіс Крейга Бріна, який пересів зі звичного Ford Fiesta R5 на Hyundai i20 R5 (все ж його недавня поява на фінському раунді WRC в складі Hyundai Motorsport дає результати), успішно лідирував зі старту до фінішу, здобув уже п’яту в цьому році перемогу на ірландських трасах і достроково став чемпіоном Ірландії! До речі, це перший вищий титул для Крейга після 2012 року, коли він виграв Super WRC… Тепер уже ніхто не зможе наздогнати Бріна – ні Аластеру Фішеру, ні Каллуму Дівайну не допоможе навіть фінальний раунд з найвищим коефіцієнтом 1,5. Правило «5 кращих результатів з 7» не дозволить їм набрати більше 78,5-79,5 очок (у Бріна вже є 85)…

У британському чемпіонаті траси Ulster Rally влаштували справжнє полювання на учасників – якщо в заліку British Rally Championship стартували 17 екіпажів, то фінішували всього лиш 7. Причому асфальтові доріжки Ольстера були особливо нещадні до учасників на повному приводі – з дев’яти екіпажів на R5 фінішував тільки один! Цим щасливчиком, до речі, став Метт Едвардс на Ford Fiesta R5, чинний чемпіон Британії – компанію на подіумі в абсолюті йому склали два юніори на автомобілях R2, 20-річний ірландець Джош МакЕрлен (Peugeot 208 R2) і 23-річний британець Джеймс Уільямс (Ford Fiesta R2T19)… Ще один претендент на вищий титул, Том Кейв, майже все ралі намагався наздогнати Едвардса, але на передостанньому допі приклав свій Hyundai i20 R5 до кам’яної стінки на узбіччі і зійшов. Зараз, перед фінальним раундом, Едвардс впевнено лідирує і випереджає на 25 очок Кейва – щоб успішно захистити торішній титул, Метту в фіналі досить набрати ще 6 очок, тобто фінішувати мінімум сьомим. Навіть з Joker-етапом Кейв зможе завоювати не більше 30 пунктів…