«Інтернаціонал» в Талсі (ВІДЕО)

Ралійні події в Балтії швидко набирають темп – лише півтора тижні тому після тривалої весняної перерви відновилася боротьба в чемпіонаті Естонії (столичне Tallinna ralli), після чого частина учасників цих змагань негайно вирушила до Латвії на Rally Talsi – Rally of Champions (третій раунд місцевої першості ). Під час уважнішого вивчення маршрутного листа відразу кинулося в очі одна суттєва обставина – в порівнянні з минулими роками, дистанцію і формат гонки зараз сильно «стиснули». Якщо раніше Rally Talsi проходило в режимі «півтора-два дні» і налічувало до 120-125 км допів, то зараз графік виглядав наступним чином – десять спецділянок вклали в один гоночний день (старт о 9 ранку, фініш десь близько 21 години вечора), а бойова дистанція склала 98,94 км. Причому помітно, що таке скорочення відбулося за рахунок відмови від великих спецділянок довжиною понад 25 км – на кшталт Nissan Norde (2015-2016) чи Talce SC Grupa (2017)…

На щастя, склад учасників успішно компенсував подібне «стиснення» гонки – майже вісім десятків екіпажів, причому не тільки з країн Балтії та їх найближчих сусідів, а й з більш віддалених країв. У списку заявок можна було побачити представників України (Валерія Горбаня, Сергія Потійко, Володимира Волкова), кілька юніорів з Норвегії (Оскар Сольберг), Швеції (Адам Вестлунд), Іспанії (Рауль Ернандес)… Але особливо вразила поява відразу двох пілотів з далекої Індії – Аміттраджіта Гхоша і Санджая Такале (останній вже добре відомий за виступами в FIA Asia-Pacific Rally Championship, де в 2013 році став третім призером за підсумками сезону). Обидва індійських гостя стартували з латвійськими штурманами на Ford Fiesta R2. Але все одно найбільше зацікавлення викликала майбутня боротьба за вищі місця в абсолюті – адже на старті з’явилися Mini JCW WRC Валерія Горбаня (Eurolamp WRT) і чотири екіпажі на R5. Найбільшим сюрпризом стала поява Егідіюса Валейші на Ford Fiesta R5 – адже до того литовець п’ять років виступав тільки на задньопривідному BMW!

Вранці на перших спецділянках панувала невелика «карусель» без явного лідера – Валерій Горбань з литовцем Вітаутасом Швядасом обмінювалися кращими часами на СД. Українець відразу став лідером гонки, але після чотирьох допів і 42 кілометрів дистанції його чистий відрив від господаря траси Яніса Беркіса (Ford Fiesta R5) становив лише близько трьох секунд. Але потім українсько-естонський екіпаж Eurolamp WRT почав набирати темп і дуже швидко довів свою перевагу до сорока секунд з гаком… Звертає на себе увагу одна деталь – чим довшим був доп, тим більшою була перевага Валерія Горбаня і Сергія Ларенса. Що і підтвердив фінал гонки – за два проїзди найдовшої спецділянки (15 км) дует Eurolamp WRT миттєво виграв понад двадцять секунд у найближчих суперників, Ранно Бундсена і Яніса Беркіса. Зараз в чемпіонаті Латвії настала чергова перерва на два місяці, після чого в липні-серпні знову підуть два спільних етапу з Естонією – але якщо взимку об’єднані раунди проходили на латвійських трасах, то літня частина сезону відбудеться вже на естонській території.

Rally Talsi – Rally of Champions
1. Горбань/Ларенс (UA/EE, Mini JCW WRC) 49.12,86
2. Беркіс/Чепорюс (LV, Ford Fiesta R5) +47,21
3. Бундсен/Лощеніков (EE, Mitsubishi Lancer Evo VIII) +55,75
4. Воробьйовс/Пукіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo X) +57,53
5. Ванагас/Чепуліс (LV, Skoda Fabia R5) +1.16,38
6. Валейша/Варжа (LT, Ford Fiesta R5) +1.25,80
7. Швядас/Сакалаускас (LT, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.28,03
8. Блумс/Еглітіс (LV, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.45,54
9. Нітішс/Малнієкс (LV, Mitsubishi Lancer Evo X) +1.45,69
10. Попов/Крилов (EE/RUS, Mitsubishi Lancer Evo IX) +1.52,29
…24. Волков/Горбік (UA, Mitsubishi Lancer Evo IX) +6.19,93
…26. Потійко/Мішін (UA, Mitsubishi Lancer Evo X) +6.48,49
…28. Кудрявцев/Корся (RUS/UA, Peugeot 208 R2) +6.56,74

Чемпіонат Латвії, абсолют (після трьох етапів)
1. Горбань (UA) – 42
2. Бундсен (EE) – 29
3. Беркіс (LV) – 28
4. Грязін (RUS) – 17
5. Каур (EE) – 15


© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Eurolamp WRT, Dace Janova (4rati.lv)

21-05-2018 9070
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца