І знову Валентіно Россі! (ВІДЕО)

Кумедно, коли інформація про склад учасників тієї чи іншої гонки надходить по частинах – ще за пару днів до старту Monza Rally Show складалося стійке враження, що загальна кількість класів була скорочена з семи до трьох (залишилися тільки S2000, R5 і WRC 1.6), внаслідок чого в Монці заявилися лише 79 учасників. Але пізніше з’явився повний перелік заявлених екіпажів – шість класів (тобто плюс ще R3C, R4 і RGT), в яких сумарно набралося 105 учасників. А це, між іншим, вже новий рекорд ралі – до того найвищим досягненням були 98 екіпажів на старті Monza Rally Show в 2010 і 2016 роках… Отже, вже до початку змагань є новий рекорд – понад сотню учасників!

Тим, хто звик бачити гонки на Autodromo Nazionale Monza виключно на сучасному кільці Гран-Прі (тобто яке призначене для змагань Формули-1), навіть важко уявити, які конфігурації траси можна придумати, якщо задіяти всі наявні доріжки (включаючи овальний трек)… В підсумку, за три дні Monza Rally Show можна було ознайомитися з шістьма різними спецділянками, а принцип «карусельних перегонів» дозволив отримати допи довжиною навіть 33 і 45 км! Компанія фаворитів підібралася дійсно цікава, бо всі чотири екіпажі були представниками різних дисциплін – дует Андреаса Міккельсен і Тьєррі Ньовілля (ралі), Антоніо Кайролі (дев’ятиразовий чемпіон світу з мотокросу), Валентино Россі (шосейно-кільцеві мотогонки), кільцевик Марко Бонаномі (головним його досягненням стало третє місце в «24 годинах Ле-Ману» 2012 року)…

Такої нервової гонки не було давно – шість змін лідера, величезний «оберемок» найрізноманітніших штрафів, драматична поразки лідера на фініші! Міккельсен з Ньовіллем наочно переконалися в тому, що два класних пілоти в одному екіпажі – це ще не гарантія успіху… Обидва пілоти Hyundai Motorsport змушені були визнати, що в ролі штурмана почувалися не надто комфортно. Можна тільки поспівчувати Бонаномі – той лідирував з відривом в 2,7 с, але на фінальному СД (довжиною лише 1,35 км) заплутався між ретардерами, змушений був розвертатися, втратив більше десяти секунд і миттєво злетів на третє місце… Зате відзначився Россі, який в шостий раз став переможцем Monza Rally Show, навіть незважаючи на штраф в 15 секунд (5 за збитий конус за межами траси і 10 за те, що його машина важила на 7 кг менше, ніж мінімальна допустима вага)!

А в неділю вдень екіпаж Андреаса Міккельсена і Тьєррі Ньовілля взяв невеликий реванш у Валентіно Россі на змаганні Monza Masters’Show (серія парних гонок на вибування, яка проходить на короткій трасі, прокладеній на прямий «старт-фініш» Autodromo Nazionale Monza). У фіналі дует Hyundai Motorsport зустрівся зі своїм «кривдником» Россі і виграв у нього з колосальним відривом – три секунди! Любителям статистики тепер доведеться відзначити той беззаперечний факт, що на Монці найчастіше перемагають представники кільцевих перегонів – з 15 Monza Rally Show, що вже відбулися, раллісти виграли лише чотири – дві перемоги у Даніеля Сордо і по одній у Себастьяна Льоба з Алессандро Баттальіном. От у кільцевиків вже 11 тріумфів – шість у Валентіно Россі, чотири у Рінальдо Капелло (зірки марафонських перегонів) і один у Роберта Кубіци!

Monza Rally Show
1. Россі/Кассіна (I, Ford Fiesta RS WRC) 1: 24.55,9
2. Міккельсен/Ньовілль (N/B, Hyundai i20 WRC 2016) +5,7
3. Бонаномі/Піролло (I, Citroen DS3 WRC) +8,4
4. Кайролі/Фаппані (I, Hyundai i20 WRC 2016) +21,8
5. Лонгі/Сантіні (I, Ford Fiesta RS WRC) +2.15,7
6. Круньола/Лукка (I/CH, Skoda Fabia R5) +2.34,8
7. Фрегулья/Болліто (I, Ford Fiesta RS WRC) +2.47,2
8. Андреуччі/Андреуссі (I, Peugeot 208 T16) +2.51,5
9. Пазіні/Гранаі (I, Ford Fiesta RS WRC) +2.58,9
10. Боска/Ареска (I, Ford Fiesta R5) +3.10,1

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Monza Rally Show

06-12-2017 27687
Сайт Rally.ua 2022 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца