Грінсміт взяв участь в наукових дослідженнях

Пілот M-Sport Гас Грінсміт разом з чемпіоном світу з велоспорту Джі Атертоном взяв участь в наукових дослідженнях мозкової активності під час керування автомобілем з метою пошуку оптимального режиму роботи організму для досягнення максимальних результатів.

Гас керував Fiesta R5 на випробувальному полігоні M-Sport Greystoke Forest і на симуляторі, в той час як вчені стежили за його мозковою активністю завдяки спеціально розробленому шолому, здатному знімати дані про роботу мозку.

Нейробіолог з Королівського коледжу доктор Еліас Мучліанітіс пояснив: «У шоломі використовуються датчики, які вимірюють електричну активність мозку, пов’язану з когнітивними функціями, такими як пам’ять, увага, швидкість обробки даних і деякими іншими, такими як втома. Ми вивчаємо мозкову хвилю, яка називається альфа. Багаторічні дослідження показали, що саме вона відповідає за концентрацію і увагу. Підтримка її на низькому рівні в поєднанні з високою стійкістю допоможе домогтися найкращих результатів на трасі».

На початку дослідження були визначені базові значення альфа-хвилі Гаса Грінсміта, а потім пілот працював на симуляторі в той час, коли вчені знімали дані про роботу мозку. Після того, як у дослідників з’явилася база даних, Грінсміт провів серію тестів і знову повернувся на симулятор для того, щоб з’ясувати, що саме дозволяє утримувати альфа-хвилю на низькому рівні.

Виявилося, що найбільше значення при цьому має спеціальна дихальна техніка, що дозволяє утримувати низький рівень альфа-хвилі, покращуючи результати, показані на симуляторі.

Нагадаємо, що M-Sport працює з доктором Еліасом Мучліанітісом вже не перший рік – наприклад, в кінці 2017 дослідженнях роботи мозку брав участь Отт Тянак.
Зараз застосування подібних знань, хоча і не є фантастикою, виглядає вельми незвично, а такий шолом, звичайно ж, не має омологації FIA, то ж про його широке застосування в даний момент не йдеться.

17-10-2019 2944
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца