«Гості» в Хорватії (ВІДЕО)

Останнім часом ралійний чемпіонат Хорватії не надто потрапляв до поля зору європейських глядачів – як і більшість інших балканських першостей (на кшталт болгарської, словенської або сербської). Але коли зараз хорватські екіпажі почали просто безнадійно програвати на рідних трасах, то мимоволі зацікавишся, що ж там відбувається? І картина складається не надто райдужна – адже технічний парк в Хорватії помітно скоротився і позбувся більшості сучасних машин (майже повністю зник повний привід, цією ж технікою класу R5 зазвичай користуються лише гостьові екіпажі)… Внаслідок цього в 2017-2018 роках вищий титул регулярно йшов до угорця Крістіана Хідега на Skoda Fabia R5. А список учасників недавнього INA Rally Kumrovec, стартового етапу чемпіонату Хорватії 2019 року, відверто спантеличив – найкрутішою технікою у господарів траси були тільки пара Renault Clio R3 плюс Toyota GT86 CS-R3, яку пілотував Юрай Шебаль (десятиразовий чемпіон Хорватії)… Все це досить тьмяно виглядало на тлі гостей, які привезли відразу шість автомобілів категорії R5!

Результат змагань вийшов більш ніж передбачуваним – на фініші INA Rally Kumrovec в Топ-10 абсолюту вдалося знайти лише один хорватський екіпаж (Вільям Продан на Renault Clio R3 став сьомим). Довелося всім місцевим вболівальникам стежити за тим, як приїжджі з захопленням ділять між собою місця на подіумі – найшвидшими стали австрієць Херманн Нойбауер (на Ford Fiesta R5 виграв шість допів з восьми і святкував перемогу) і словенець Рок Турк (дворазовий чемпіон Словенії цього року пересів з Peugeot 208 T16 на Hyundai i20 R5)… На третю позицію в абсолюті пробився угорець Антал Ковач (Ford Fiesta R5), а ще один представник Угорщини став переможцем стартового етапу чемпіонату Хорватії – Крістіан Хідег (Skoda Fabia R5). Цікаво, що майже всі перелічені екіпажі вже визначилися зі своїми планами на цей рік – Рок Турк вирушить в похід за третім поспіль титулом чемпіона Словенії, Крістіан Хідег явно бажає досягти подібного успіху в Хорватії (і, схоже, конкурентів у нього зараз взагалі не передбачається), Херманн Нойбауер після минулорічної спроби пробитися в ERC (вкрай невдалої) повертається до рідного чемпіонату Австрії і теж націлився там на титул.