Фрагменти калейдоскопу (ВІДЕО)

Неодноразові скасування й «ущільнення» в ралійних календарях привели до того, що цього року протягом тижня в регіоні Окситанія відбулися етапи обох ралійних чемпіонатів Франції – спочатку гравійного (Rallye Castine – Terre d’Occitanie, 3-4 липня), потім асфальтового (Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie, 9-10 липня)… В цілому, від «паркетного» раунду в Авероні сюрпризів практично не чекали – більшість схилялися до думки, що Йоанн Бонато (три титули на асфальті) продовжить свою серію, яка на той час налічувала вісім перемог поспіль. І старт ралі начебто підтвердив ці прогнози – Бонато виграв дві перші спецділянки… Однак СД3 несподівано нагадав усім, що після своєї перемоги у 2017 році Йоанн Бонато вже більше не добивався успіхів на тутешніх трасах – виліт з дороги, вихід зі гри та четвертий поспіль провал на Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie! Після цього ініціатива миттєво пішла до Еріка Камійї (перша перемога на етапі чемпіонату Франції) і Квентіна Джордано (втратив через прокол дві з половиною хвилини, але зумів пробитися на друге місце) – ці успіхи дозволили їм відсунути Йоанна Бонато з першої на третю позицію в загальному заліку першості!

По інший бік Ла-Маншу, тобто в Великобританії, нарешті почалося якесь пожвавлення в місцевому ралійному житті – наприкінці травня після тривалої перерви стартував національний чемпіонат (етап повністю пройшов на шосейно-кільцевій гоночній трасі Oulton Park), а 10 липня відбулося традиційне гравійне ралі Nicky Grist Stages. Оскільки асфальтовий чемпіонат Ірландії був скасований вже другий рік поспіль, зараз почався переїзд до Великобританії багатьох ірландських екіпажів – наприклад, Кіта Кроніна (до речі, чотириразовий чемпіон Великобританії, чемпіон Ірландії), братів Сема і Джоша Моффеттів (у кожного вже є по одному ірландському титулу)… Однак на Nicky Grist Stages, що відбулося в Уельсі, перевага була на боці валлійців – Метт Едвардс (цього року покинув M-Sport і змінив Ford Fiesta Rally2 на Volkswagen Polo GTI R5), Том Кейв й Осіан Прайс захопили весь подіум, при цьому втрьох вклалися в інтервал 12 секунд. Несподівано нагадав про себе Меттью Уілсон, який вже десять років обмежується лише епізодичними виступами на різних рівнях – син Малкольма Уїлсона, власника M-Sport Ltd., за кермом Ford Fiesta Rally2 став п’ятим. Чи буде в нього якесь продовження?

У чеському чемпіонаті у минулі вихідні відбулося короткочасне повернення команди Skoda Motorsport – на домашньому змаганні, Rally Bohemia, млада-болеславці вирішили відсвяткувати свій видатний ювілей (120 років виступів в автоспорті) і виставили три екіпажі на заводських Skoda Fabia Rally2 evo. Закономірно, що це тріо очолив Ян Копецкі, а от компанію йому склали відразу два юніори – 20-річний болівієць Марко Буласія та 21-річний чех Домінік Стржітескі (такий серйозний аванс з боку Skoda Motorsport дійсно заслуговує на увагу). Як завжди, всі чекали чергового протистояння двох багаторазових чемпіонів Чехії – Яна Копецкого на Skoda Fabia Rally2 evo та Вацлава Пеха на Ford Focus RS WRC’06. Спочатку невелика перевага була на боці Пеха, який виграв чотири допи поспіль і відірвався на 8 секунд, але все в підсумку вирішила надійність техніки – Вацлав вибув через проблеми з коробкою передач, після чого вже ніхто не міг завадити Копецкому здобути рекордну, вже дев’яту перемогу на Rally Bohemia! Тим часом Домінік Стржітескі повністю виправдав всі видані йому аванси та забезпечив Skoda Motorsport переможний дубль на рідному для команди змаганні!

Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie
1. Камійї/Гюе (F, Citroen C3 Rally2) 1:55.51,6
2. Джордано/Парен (F, Volkswagen Polo GTI R5) +1.40,9
3. Вагнер/Мілле (B/F, Citroen C3 Rally2) +1.52,0
4. Галь/Комб (F, Volkswagen Polo GTI R5) +1.52,8
5. Берфа Ж./Берфа Н. (F, Hyundai i20 R5) +2.14,4

Асфальтовий чемпіонат Франції (після трьох етапів)
1. Камійї – 60
2. Джордано – 57
3. Бонато – 52

Nicky Grist Stages
1. Едвардс/Геррод (GB, VW Polo GTI R5) 42.30
2. Кейв/Фернісс (GB, Ford Fiesta Rally2) +0.05
3. Прайс/О’Саллівен (GB/IRL, VW Polo GTI R5) +0.12
4. Йейтс/Морган (GB, Ford Fiesta Rally2) +0.56
5. Уілсон/Лаудон (GB, Ford Fiesta Rally2) +1.41

Чемпіонат Великобританії (після двох етапів)
1. Едвардс – 37
2. Йейтс – 34
3. Моффетт С. (IRL) – 31

Rally Bohemia
1. Копецкі/Глоушек (CZ, Skoda Fabia Rally2 evo) 1:27.15,1
2. Стржітескі/Говорка (CZ, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.08,4
3. Черни/Черногорскі (CZ, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.21,4
4. Мареш/Буха (CZ) Skoda Fabia Rally2 evo +1.29,7
5. Буласія М./Дер Оганнесян (BOL/RA, Skoda Fabia Rally2 evo) +1.56,8

Чемпіонат Чехії (після чотирьох етапів)
1. Копецкі – 218
2. Мареш – 167
3. Черни – 139

© Павло Скобленко/Rally.UA
© Фото Jean-Louis Bories (Centre Presse), Jakob Ebrey, Facebook (Jan Kopecky Official)

12-07-2021 17617
Сайт Rally.ua 2017 ©
Использование материалов сайта возможно только с письменного согласия владельца