Фінальний трилер в Литві (ВІДЕО)

Фінальний етап чемпіонату Литви, Rally Classic в Друскінінкаї, підкинув вболівальникам стільки подій і хвилювань в битві за вищі місця в більшості дивізіонів, що цілком могло б вистачити на всі чотири попередні раунди перщшості… По-перше, ралі в Друскінінкаї отримало вищий коефіцієнт 1,5 – тобто переможець гонки міг отримати до 60 очок, які в стані різко змінити всю ситуацію в загальному заліку. По-друге, за кілька днів до старту Rally Classic під великим знаком питання опинився виступ Гедрюса Ноткуса – лідер чемпіонату в заліку LARČ3 (техніка класу А8 і національної категорії L8, тобто модернізація традиційного N4) і 4WD на тестах потрапив в аварію і серйозно пошкодив свій бойовий автомобіль (який не підлягав швидкому ремонту). Все йшло до того, що Гедрюс пропустить фінал, але литовське ралійне суспільство негайно запропонувало йому кілька варіантів заміни гоночної техніки – у підсумку, завдяки загальним зусиллям Ноткус вийшов на старт Rally Classic за кермом позиченого Mitsubishi Lancer Evo (на ньому раніше виступав Вітаутас Пожерініс).

Гонка в черговий раз перетворилася на бенефіс Вайдотаса Жали, який на своїй Skoda Fabia R5 здобув чотири перемоги в чотирьох стартах і забезпечив собі титул чемпіона Литви в дивізіоні LARČ1 (техніка R4, R5, RRC, S2000, прототипи 4WD Open). Але до останнього моменту відкритим залишалося питання – хто ж стане чемпіоном в дивізіоні 4WD, переможець гонки Вайдотас Жала чи все ж Гедрюс Ноткус, який фінішував третім? При підрахунку очок довелося не тільки враховувати той факт, що Егідіюс Валейша (друге місце на фініші) не номінований на отримання очок, а ще й згадати одну особливість литовського регламенту – екіпаж повинен виступити мінімум на трьох етапах, один гірший результат відкидається.

Є тільки одне велике «АЛЕ» – відкидають найгірший результат не від числа етапів у календарі, а від кількості стартів даного екіпажу! Тобто у Ноткуса було п’ять стартів, з них в залік пішли чотири кращих, а Жала стартував лише чотири рази – тому для нього заліковими стали тільки три результати…. У підсумку, Гедрюс Ноткус все ж став чемпіоном Литви в заліку 4WD, причому виграв у Вайдотаса Жали з мінімальною преревагою – рахунок був 145:144! Тим часом наші вболівальники можуть привітати український екіпаж Сергія Потійко і Івана Мішина – за підсумками сезону пілот здобув «бронзу», а штурман став віце-чеміоном Литви в LARČ2 (клас N4)!