Фінальна гра в Норвегії (ВІДЕО)

Національні ралійні чемпіонати в Скандинавії поступово «закриваються» один за іншим – майже три тижні тому фінішував сезон в Швеції, зараз прийшла черга Норвегії… Таким чином, зараз залишився лише фінський чемпіонат – його фінальний раунд відбудеться якраз в найближчі вихідні. Однак є певні відмінності – якщо в Швеції володар найвищого титулу в головному дивізіоні визначився тільки на останньому етапі, то в Норвегії і Фінляндії ця подія відбулася достроково, учасники тепер тільки ділять місця, що залишилися на подіумі… Однак повернемося до недавніх норвезьких подій – сезон завершував Rally Hedemarken, яке зібрало на старті майже дев’ять десятків екіпажів (з них шість на R5), на чолі з Андерсом Грьондалем, чемпіоном 2018 року (на додачу до титулів 2014 та 2016 років). Правда, гарного завершення сезону у Андерса, який в цьому році фінішував на всіх етапах в Топ-3 (дві перемоги і три подіуми в п’яти стартах), не вийшло – спочатку він тричі поспіль показав другий час на допах, після чого на СД4 шкереберть вилетів з траси і завершив гонку…

Після цього умови на трасі диктував виключно Франк Торе Ларсен, який в стрімкому темпі виграв десять допів з дванадцяти і відірвався від другого призера Rally Hedemarken більш ніж на дві з половиною хвилини! Правда, Оддбьoрн Рьоед не дуже намагався наздогнати Ларсена, бо він розв’язував набагато більш важливе завдання – фінішувати на подіумі, що гарантувало б йому титул віце-чемпіона у вищому дивізіоні Nyere 4WD. Цікаво, що його суперником за другу позицію за підсумками сезону був Руне Педерсен на N-груповий Subaru Impreza WRX STI – все ж комбінована система нарахування очок (за місця як в дивізіоні, так і в класі) здатна створювати такі цікаві несподівані повороти сценарію… Під час підведенні підсумків сезону в черговий раз довелося здивуватися тому, наскільки хаотично складається кар’єра Франка Торе Ларсена – після того, як він став чемпіоном Норвегії в моноприводі (2012) та класі R5 (2014 року, шість перемог у шести стартах), багато хто вважав, що Ларсен незабаром піде по слідах Мадса Остберга і Андреаса Міккельсена. Але, на превеликий жаль, не склалося, хоча спроби вискочити на рівень ERC або WRC-2 все ж робилися – правда, без успіху…